Saç için Maske Tarifleri (Doğal Maske)
Trendlerdeki Yazı

Saç için Maske Tarifleri (Doğal Maske)

1
0

Saç Rengini Açan Papatya Maskesi

Saç için Maske Tarifleri (Doğal Maske) Saç renginiz bazı kimyasal bakım ürünleri ve güneş ışığı yüzünden bozulmuş olabilir. Genellikle solan ve matlaşan bu saçlarınız için doğal çözümler mevcut. Tabi boya da kullanabilirsiniz ancak saç boyaları doğal olmadığında saçlarınıza daha çok zarar verecektir. Bunun önüne geçmek için en güzeli doğal yöntemlere başvurmaktır. Eğer saçınızın renginin attığını düşünüyorsanız ya da var olan saç renginizden bıktıysanız bu yöntemleri uygulayarak onu bir kaç ton daha aşağı çekebilir ve güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz. Gelelim maskemize.

Saç için Maske Tarifleri (Doğal Maske)
Saç için Maske Tarifleri (Doğal Maske)

Saç Rengini Açan Maske İçin Gerekli Malzemeler: 

Saçların rengini en iyi şekilde açan ve tatlı bir görünüm sunan bitki papatyadır.  Biz de bu maskemizde papatya kullanacağız. Tabi bize zeytin yağı da eşlik edecek.

Saç Rengini Açan Bitkisel Maske Yapımı: 

Çok kolay bulabileceğiniz kuru papatya yapraklarından alın ya da kendiniz bulup bekletin. Bu kuru yapraklardan bir tutam alın ( Bir avuç kadar). Ocakta kaynatmaya bıraktığınız suyun içine atın ve kısık ateşte demlenmesini bekleyin. Daha sonra bu suyu süzün ve bir bardağın içine koyun. Biraz soğuduktan sonra içine 2 kaşık (yemek kaşığı) zeytin yağı ekleyin ve bu kürü saçlarınıza uygulayın. İyice yedirerek uyguladığınız maskeyi beklemeye bırakın. Bir kaç saat saçınızda bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Bu maske günde bir uygulanmalı. Bir ay sonunda saçınızın rengindeki değişimi gözle görülür bir şekilde fark edeceksiniz. 

Önerilen Yazı
Kilo Vermenin Yolları (Eziyet Çekmeden)

Saç Kırılması için Doğal Maske

Saç kırıkları bir saçın başına gelebilecek en kötü şeylerden birisidir. Özellikle çok uzayan saçlar yeterli bakım yapılmadığı taktirde çok cansızlaşır ve uçları ayrılmaya başlar. Hep kötü bir görüntü oluşturur hem de saçlarınızın düzgün uzamasını engeller. Bu sorunun önüne geçmek için mutlaka saçlarınıza düzgün bir bakım uygulamalısınız. Kırılan saçlar için bakım uygularken bitkilerden yararlanabilir ve kendi maskenizi dakikalar içinde hazırlayabilirsiniz.

Saç Kırıklarına İyi Gelen Maske İçin Gerekli Malzemeler:

 Gül yağı, badem yağı, hint yağı, zeytin yağı.

Kırılan Saçlar İçin Maske Yapımı:

Bir çay bardağının yarısı kadar badem yağını, hint yağını ve zeytin yağını karıştırın içine bir kaç damla gül yağı ekleyin. Bu karışımı geceleri saçlarınıza iyice yedirin. Daha sonra bir baş örtüsü ile saçınızı bağlayın. Baş örtüsünün naylon içermemesine sadece pamuklu olmasına dikkat edin. Daha sonra güzel bir uyku çekin ve kalktığınızda saçlarınızı yıkayın.

Bu yöntemi haftada bir kez uyguladığınızda kırıklarınızın azaldığını ve saçlarınızın canlanmaya başladığını göreceksiniz. 

Saçları Yumuşatan Doğal Maske

Saçlarınız belirli nedenlerden dolayı yıpranmış olabilir. Yıpranıp matlaşan saçlar gün geçtikçe sertleşir  ve yeterli beslenemediğinden parlaklığını kaybeder. Siz de bu konuda mağdur iseniz çok güzel bir önerimiz olacak. Evinizde dakikalar içinde hazırlayabileceğiniz özel kür ile saçlarınızı yumuşatabilir ve parlak bir görünüm kazanabilirsiniz.

Saç yumuşatan kür için gerekli malzemeler: 

Adaçayı (çay olan değil, yaprak olan), su, kolonya.

Saçı yumuşatmak için: 

Öncelikle bir avuç yaprağı alın ve suyun içine atın. Kaynatın. Kaynattıktan sonra biraz bekleyin ki soğusun. Daha sonra bu suyu süzün. İçine az bir miktar kolonya dökün. Bir başka alkol de kullanabilirsiniz. Bu kürü saçlarınızın dibine uygulayın.

Bu doğal kürü iki günde bir uygularsanız daha yumuşak ve daha ışıltılı bir saça sahip olabilirsiniz.

Saç için Maske Tarifleri (Doğal Maske)
Fotoğraf: Anfisa Eremina adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/

Yorum Yap