Trendlerdeki Yazı

Saça Kolay Şekil Vermenin Yolları

Saça Kolay Şekil Vermenin Yolları. Saçlar bazı insanlar için büyük dert haline gelebiliyor. Hele de istenilen şekil elde edilemiyorsa ya da saçın şekli hemen bozuluyorsa bayanlar için özellikle özel günler de işkence haline gelebiliyor.

Saça Kolay Şekil Vermenin Yolları

Saça Kolay Şekil Vermenin Yolları. Saçlar bazı insanlar için büyük dert haline gelebiliyor. Hele de istenilen şekil elde edilemiyorsa ya da saçın şekli hemen bozuluyorsa bayanlar için özellikle özel günler de işkence haline gelebiliyor. Şimdi sizleri bu dertten kurtaracak bazı saç bakım önerileri verelim. Bu sayede saçlarınızı istediğiniz şekle hemen getirebileceksiniz.

1) Saçı dolgunlaştırmak için banyodan sonra fön çekerken fırçanızı saçınıza dolaya dolaya çekin. Böylece güzel dalgalara ve dolgun bir görünüme sahip olabilirsiniz.

saça şekil vermenin yolları
saça şekil vermenin yolları

2) Saça şekil vermek için önce sağlıklı olduğundan emin olun. Düzenli ve sağlıklı beslenmenizden saçlarınıza yaptığınız bakıma kadar olan her şey saçlarınızın sağlıklı olmasını sağlayan şeylerdir. Ayrıca mutlaka ayda bir uçlardan aldırmalısınız ki saçınız kendini yenileyebilsin. Bunun yanı sıra sayfamızda ki saç bakım önerileri makalelerine de göz atabilirsiniz. Tüm makalelere ‘Buradan ulaşabilirsiniz.

3) Saçları kolay şekillendirmek için kullanılan saç serumlarından faydalanabilirsiniz. Ancak bu serumların en işe yarayanı duş sonrası kullanılan (saç ıslakken) serumlardır. Bunları seçerken de kendi saç tipinize uygun olanı almaya dikkat etmelisiniz.

Şampuan Seçimine Dikkat !

saça şekil vermenin yolları
saça şekil vermenin yolları

4) Saçı şekillendirmek için saçınız ideal kıvamda olmalı. Yani ne sert ne de çok yumuşak olmalı. Bunu sağlamanın yolu da şampuan seçiminden geçiyor. Saçınıza uygun şampuanı bulduktan sonra gerisi rahat olacaktır.

5) At kuyruğu yapacaksanız saça önce sprey uygulayın sonra toplayın. Daha etkili bir sonuç verecektir. Spreyi diplere uygulamayı unutmayın.

6) Eğer saçınız kuru ise saç spreyini diplere sürün ve şekillendirmeyi ondan sonra yapın.

7) Saçlarınız dalgalıysa ve düz görünmesini sağlamak istiyorsanız düzleştirici yerine duş sonrası düzleştirici spreyleri kullanabilirsiniz. Saçlarınıza zarar vermemiş olursunuz. Saçları kıvırcık ve dalgalı olanlar ve kolay kolay düzleştiremeyenler düzleştirici uygulamadan önce saçı ısıdan korudan krem veya sprey kullanabilir en az hasarla saçlarınıza şekil vermiş olacaksınız. 

Önerilen Yazı
Avokadonun Cilde Faydaları

8) Saçınızı jöle ile şekillendiriyorsanız, jöleyi sadece bölgesel kullanmayın. Parmaklarınızı açın ve parmaklarınıza jöleyi yedirin. Daha sonra parmakları tarak gibi kullanarak baştan uca doğru gelin. Bu hem daha doğal hem de daha kolay bir şekil sağlayacaktır.

Saça Kolay Şekil Vermenin Yolları
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap