Sağlıklı Saçlar İçin 10 Öneri
Trendlerdeki Yazı

Sağlıklı Saçlar İçin 10 Öneri

Sağlıklı Saçlar İçin 10 Öneri. Sağlıklı ve ışıl ışıl saçlara sahip olmayı kim istemez ki. Böylesine güzel saçlara siz de sahip..

0

Sağlıklı Saçlar İçin 10 Öneri. Sağlıklı ve ışıl ışıl saçlara sahip olmayı kim istemez ki. Böylesine güzel saçlara siz de sahip olabilirsiniz ancak yapmanız gereken bazı şeyler ve uymanız gereken bazı kurallar var. Oldukça basit olan bu maddeleri uyguladığınızda saçlarınızdaki farkı hemen hissedeceksiniz.

Sağlıklı Saçlar İçin 10 Öneri
Sağlıklı Saçlar İçin 10 Öneri

Bakım Önerileri

1) Saçlarınızı en fazla iki günde bir yıkayın. Çok sık saç yıkamak saçlara zarar verir. Saçları kurutur ve tüm ışıltısını alır. Saçlarınızı yıkarken sıcak su yerine soğuk su tercih edebilirsiniz. Soğuk su saçların daha parlak ve canlı görünmesi sağlar.

2) Beyaz sabun saçlarınızı ve saç derinizi etkiler ve kurumasına neden olur. Bu yüzden banyoda sadece şampuan ve saç kremi kullanmalısınız.

3) Saç spreyleri ve saç jöleleri saçlarınıza zarar verebilir. Bu yüzden bu gibi ürünleri çok fazla kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

4) Saçınızı düzleştirmeyin. Isı işlemleri saça zarar verir. Bir süre saçlarınızı düzleştirmekten vazgeçin ve eski günlerdeki gibi harika saçlara sahip olun. Saçlara verdiğiniz ısı onları kurutacaktır.

5) Saç boyası kullanırken organik ürün almaya dikkat edin. Sıradan kimyasal boyalar hem saç tellerinize hem de saç derinize zarar verebilir. Organik boyalar ile sağlıklı bir şekilde saçlarınızı boyayabilirsiniz.

6) Doğru şampuanınızı bulduğunuzdan emin olun. Evdekilerin ne kullandığı umurunuzda olmasın. Kendi özel şampuanınızı bulun ve saçlarınızı onunla yıkamaya başlayın. Doğru şampuan saçları ne çok yumuşak ne de çok sert bir hale getirir.

7) Saçlarınız için yapabileceğiniz en iyi şey ise ona doğal bakım kürleri uygulamak olacaktır. Eczane ve aktarlardan elde edebileceğiniz doğal malzemelerle saç maskenizi yapabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Kış Hastalıklarından Nasıl Korunuruz?

8) Saçlarınız dökülüyor ve buna karşı önlem alamıyorsanız, doktorunuza başvurup mezoterapiye katılabilirsiniz. Saçlarınız yeniden çıkmaya ve dolgunlaşmaya başlayacaktır.

9) Sağlıklı ortamlarda bulunmak saçlarınıza iyi gelecektir. Dumanlı, sisli ve sigara içilen ortamlarda saçlarınız güçsüzleşecektir.

10) Saçlarınıza şekil vermek için onu çok zorlamayın. Sertçe taramayın ve şekil vereceğim diye saç derinizi zorlamayın. Saçları 2-3 ayda bir uçlarından 1-2 santim kestirmek gerekir. Kesilen saç daha sağlıklı ve daha çabuk uzar.

Sağlıklı Saçlar İçin 10 Öneri
Fotoğraf: 周 康 adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap