Sağlıklı Saçlar için Bakım

sağlıklı saçlar için bakım sırları

Sağlıklı Saçlar İçin Bakım. Kadınların en güzel aksesuarı olan saçlar zamanla uygulamalar nedeni ile zarar görür ve yıpranır. Bu durum kadınlar için saatler alan saç şekillendirme, cansız ve sağlıksız saçlar anlamına gelmektedir. Sağlıklı saçlar için bakım mutlaka yapılmalıdır. Bakım öncesinde saçın yıpranmaması ve canlılığını kaybetmemesi için uyulması gereken öneriler de göz önünde bulundurulmalı ve uygulanmalıdır.

Saçlar için bakım öncelikli olarak saçların yıkama sıklığından geçer. Saç belirli bir neme ve aynı zamanda yağa ihtiyaç duyar. Bu nedenle saçların ne çok sık ne de çok uzun aralıklar ile yıkanmaması gerekir. İki günde bir saçı yıkamak en ideal olandır. Her gün yıkamayı alışkanlık haline getirenler için ise sadece bir kez şampuan yapmak yeterli olacaktır.

sağlıklı saçlar için bakım
sağlıklı saçlar için bakım

Saçlarınızı yıkama sıklığına dikkat edin

Şampuan sonrasında kullanılan bakım kremleri de aynı şekilde çok sık kullanılmamalıdır. Saçı yumuşatmak ve kolay taranmasını sağlamak amacı ile kullanılan bu ürünler saçların dökülmesine neden olabilmektedir. Saçları yıkar iken sıcak su yerine ılık su kullanmak saçın parlamasına yardımcı olacaktır.

Duştan çıkarken saçınıza 10 saniye kadar tutacağınız soğuk su hem saçlarınızın canlanmasına hem de beyninizin rahatlamasına yardımcı olacaktır. Soğuk su ayrıca saçların karışmasını da önleyecektir. Saç yıkanması kadar saçın şekillendirilmesinde kullanılan ürünlerde saçın sağlığını olumsuz etkilemektedir. Saç maşaları, saç düzleştiricileri, jöle gibi ürünler saçların yıpranmasına, kırılmasına ve dökülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle bu ürünlerin kullanımının azaltılması, doğal hali kullanımının arttırılması önemlidir. Saç kurutma makinesinin en düşük seviyede uzaktan tutulması, saçların sıkı toplanmaması, tahta tarak kullanılması ve saçın nemli iken taranması öneriler arasında yer almaktadır.

Önerilen Yazı
Erkekler İçin Yüz Bakımı

Sağlıklı saçlar için bakım dendiğinde maskeler yerine saçların en az 2 ayda bir kez uçlarından birkaç santim kestirilmesi en etkili bakım olacaktır. Saçlar için ne önlem alınır ise alınsın dış faktörler ve hava ile direk temas etmesi nedeni ile saçlar zamanla yıpranır. Saçların uçlarından kestirme sonucu saç kökleri canlanır. Bu köklerdeki canlanma sayesinde saç ışıldar, canlanır ve parlar. Saç uçlarının düzenli kestirilmesi sonucu saçlardaki tülerme ve soluk görüntü ortadan kalkar.

Fotoğraf: asianewslb.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap