Sağlıklı Saçlara Ulaşmak İçin 4 Adım

Sağlıklı Saçlara Ulaşmak İçin 4 Adım

Sağlıklı Saçlara Ulaşmak İçin 4 Adım. Saçlar, kadınlar için güzelliği ön plana çıkaran vazgeçilmezlerden biri. Tabi ki kadınlara hak vermemek elde değil, saçlarınız ne kadar sağlıklıysa o kadar parlayacak ve güzelliğinizi o denli ortaya çıkaracaktır.
Pek çoğumuz saçlarımızın sağlıklı olması, çabuk uzaması, güzel gözükmesi için uğraşırız. Gerek evde yaptığımız bakımlar gerek kuaförde geçirilen saatler… Hepsi saçlarımızın bir parça daha güzel ve sağlıklı olmasını sağlamak için.
Bu yazımızda sizlerle sağlıklı saçlara ulaşmak için neler yapabiliriz onu anlatan 4 tavsiye vereceğiz.

mükemmel saçlar için 4 adım
mükemmel saçlar için 4 adım

Mükemmel Saçlara Nasıl Ulaşılır?

Sağlıkla parlayan saçlara ulaşmanın elbette ki en önemli adımı dengeli ve düzenli beslenmektir. Çünkü dışarıdan saçınıza uyguladığınız bakım kadar ve hatta belki bakımdan daha etkili olarak yediğiniz gıdalar saçları besleyen maddelerdir. Aynı şekilde gün içerisinde tüketilen su miktarı da saçların nem dengesini korumasına yardımcı olacak ve saçlarınızı kimyasal nemlendiriciler yerine içeriden nemlendirmiş olacaksınız.

sağlıklı saçlar için
sağlıklı saçlar için

İkinci adımda en önemli kural saç tipinizi iyi tanımak olacaktır. Böylelikle saç tipinize uygun şampuan, saç kremi ve saç bakım ürünlerini uygulayacaksınız. Saçlarınız kepekli değilken kullanacağınız kepek önleyici şampuan saçınızın kepeklenmesine neden olabilir veya yıpranmış saçlarınız için kullanacağınızı normal saçlar için üretilmiş olan şampuan saçınıza iyi gelmeyecektir ve hatta zarar  verecektir.

Saçlarınıza çok fazla kimyasal işlem uygulamamaya özen gösterin. Saçlarınız ne kadar kimyasal işleme maruz kalırsa o kadar fazla yıpranacaktır. Bu oluşan yıpranma saç uçlarında kırıklık, saç dökülmesi,  kaşıntı gibi etkilere sahip olabilmektedir. Yüksek ısıya maruz kalmak da saçı oldukça yıpratır ve mat görünmesine neden olur.

Önerilen Yazı
Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling

Saçlarınızı fazla yıkamak nem dengesini koruyamayacağından saçlarınıza zarar verecektir. Bunun yanı sıra saçları çok sıcak suyla yıkamak da saçta geri dönüşü zor olan zararlara sebebiyet verir. Saçlarınız uzunsa ve toplamak istiyorsanız fazla sıkı ve ağır olmayan tokalarla toplamayı tercih edin. Çünkü fazla sıkı olan toka saçın diplerden çekilmesine ve böylelikle kopmasına neden oluyor.

Sevgili Fosforlu Düşünceler okuyucuları, Saç Bakımı ve saçlarınızı korumak için alabileceğiniz önlemleri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız faydalı olabilmişizdir. Mükemmel saçlarınıza kavuşun ve bize bir yorum bırakarak gelişmeleri bizimle paylaşın.

Sağlıklı Saçlara Ulaşmak İçin 4 Adım
Fotoğraf: tr.freeimages.com

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap