Selülite İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

en etkili selülit tedavisi 2020

Selülite İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir? Selülit tüm kadınların ortak düşmanıdır. Kadınların estetiğine gölge düşüren selülit on kadından dokuzunda görünmektedir. Deri altında bulunan yağ tabakasının sertleşmesi ve dışarıdan pütürlü bir şekil alması ile oluşur. Genelde basen bölgesinde görülen selülit için egzersiz yapmak önemlidir.  Egzersiz yapamayan bayanların da sorunlu olan bölgeyi harekete geçirmeleri gerekir. Bunun için en basitinden duştan sonra bacaklar bir tarak yardımı ile aşağıdan yukarıya doğru taranabilir. At kılından oluşan bir tarak ise bu konuda oldukça yararlıdır. Sorundan kurtulmak için yiyeceklerden de yardım alınabilir.
Selülite iyi gelen yiyecekler aslında gerekli olan yağ yakımını sağlayan yiyeceklerdir. Bölgesel yağ olan selülite de katkı sağlayan bu yiyeceklerin bir listesini sizler için hazırladık.

selülit nasıl geçer
selülit nasıl geçer

Selülite Karşı Koyan Yiyecekler

Turuncu meyveler: Portakal, greyfurt ve limon gibi meyvelerin dış yapısına göz attığınızda vücutta bulunan selülit gibi pütürlü bir görünüme sahip olduklarını görebilirsiniz. İşte işaret edilen özellikler bu nedenle turunçgillerde bulunur. Biriken yağ hücreleri cildin ağ tabakasını zorlar ve yüzeye doğru yaklaşır. Ancak bu yaklaşmaya turuncu meyveler engel olur. Çünkü deri altında buluna kolajen liflerini güçlendirir ve biriken yağların ağ tabakasına ulaşmasını engeller. Ayrıca kan dolaşımını arttırdığı için vücuda egzersiz yapmış hissi verir. Ancak bu meyveleri ağır bir yemeğin ardından tüketirseniz tam tersi bir özellik gösterecektir. İçeriğinde bulunan şeker ve su ile dolu bir mide içinde selülit oluşmasına katkı sağlayacaktır.

selüliti yok eden yiyecekler
selüliti yok eden yiyecekler

Muz: En değerli enerji kaynaklarından biri olan muz içeriğinde çinko benzeri mineraller barındırır. Fazla kalorili olması nedeniyle diyet yapan kişiler tarafından tercih edilmez. Ancak muz kan dolaşımını arttıran potasyum ile egzersiz yapmadan önce tüketildiğinde vücudun daha fazla kalori kaybetmesine yardımcı olur ve egzersiz için gerekli olan enerjiyi kişiye verir. Aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırdığını için de selülit düşmanıdır.

Sarımsak: Sağlık açıdan yararları tartışılmaz olan sarımsak doğal antibiyotiklerden biridir. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında kolesterolü de düşürür. Sarımsağın selülite iyi gelen yiyecekler olma nedeni ise kan dolaşımını hızlandırmasıdır. Vücuttan zararlı maddelerin atılmasını sağlayan sarımsak selülit için gerekli ortamın oluşmamasına yardımcı olur.

Önerilen Yazı
Evde Yapılan Yüz Maskeleri

Salatalık: Eğer vücudunuz su tutuyorsa her yaşta selülit sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda salatalık gibi besin kaynaklarından yararlanmanızda fayda vardır. İdrar söktürücü olan salatalık, kereviz, soğan gibi bitkiler fazla suyun vücuttan atılması için çalışır ve bu şekilde toksinleri de dışarı atarak selülit oluşumunu engeller.

selülite iyi gelen yiyecekler
selülite iyi gelen yiyecekler

Domates: domates içeriğinde bulunan lipotin maddesi ile kan dolaşımını hızlandıran besinlerden biridir. Ayrıca cildi yenileyen E vitamini dışında C vitaminini de içinde barındıran domates kolajen üretimine destek olarak cildin korunmasına yardımcı olur. Lipotin içeren diğer besinler ise kayısı ve karpuzdur.

Selülite iyi gelen yiyecekler her kadın için en önemli besin kaynaklarıdır. Tamamen estetik güzellik adına yapılacak egzersizler için vaktiniz yoksa gerekli olan meyve ve sebzeler ile selülit oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Selülite İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?
Fotoğraf: Eestanbul, yemek.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap