Sık Yapılan Güzellik Hataları

Sık Yapılan Güzellik Hataları

Sık Yapılan Güzellik Hataları Güzelleşmek uğruna yapılan onlarca şey var. Eş dost, arkadaş derken her kafadan bir ses çıkıyor ve ortaya doğru bilinen onlarca yanlış çıkıyor. Güzelliğinizi etkileyecek bu yanılgılar aslında kusursuzluğunuzu bozuyor. Bugün en çok yapılan güzellik hatalarına değinmek istiyoruz.

Sık Yapılan Güzellik Hataları
Sık Yapılan Güzellik Hataları

Ne kadar çok ürün o kadar güzellik

Yapılan en büyük yanlışlardan birisi de güzellik ve bakım ürünlerinin kullanımındaki aşırılıktır. Her yerde reklamları dönen onlarca ürünü aynı anda kullanmak sizlere bir yarar sağlamayacaktır. Bu tip ürünleri alırken cildinize uygun olması çok önemlidir. Bu yüzden önce uzmanınızdan, belirleyebiliyorsanız kendi aklınızdan bir plan oluşturmalı ve belirli ürünleri kullanmalısınız. Kendi cilt tipinize uygun ürünleri araştırmalı cilt tipinizin hangisine daha iyi yanıt verdiğini iyice öğrenmelisiniz.

Temizlik

Makyaj yaparken kullanılan fırçaların ve süngerlerin cildinize zarar vermediğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak düzenli temizlenmeyen makyaj malzemeleri cildinize büyük zararlar verecektir. Fırçalarda oluşan yağ ve kalıntılar bakterilere dönüşerek cildin hasara uğramasına neden olur. Mutlaka bu malzemelerin temizliğini düzenli olarak sağlamalısınız.

Önerilen Yazı
Cilt Lekeleri İçin Peeling Önerileri

Kaş stili

Kaş stilinizi kendinize yakışan şekilde almalısınız. Yüz tipinizden, gülüşünüze kadar her şey bu konuda çok önemlidir. Yüzünüze uygun kaş şekillerini ve kaş alırken dikkat edilmesi gerekenleri takip etmelisiniz. Kaş yapısı ne olursa olsun kadınlar trendlere uymaya çalışır. İpince kaşların yerini doğal kaş yapısının aldığı şu günlerde, yüzünüze uygun bile olsa kalın, köşeli ve uzun kaş şekli yüzünüzü olduğundan daha sert gösterir. Yüz tipinize uygun kaş şekilleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Fazla bronzluk

Fazla bronzlaşmak güzellik getirmez. Bu bronzluk sevdası nedir zaten hiç anlamış değilim. Tabi ki güzel duranlar var ancak doğal görünümü bozan bu durum güzelliğinizin de önüne geçiyor. Özellikle de yapay yoldan bronzlaşmak cildinize büyük zarar verir ve leke olarak geri döner.

Makyajlı uyumak

Makyajlı eve gelip makyajınızı silmeye erinirseniz ve bunu sürekli yaparsanız cildinizde aşırı bir deformasyon oluşacaktır. Cildinizde leke oluşmasını, kurumayı ve yaşlı durmayı istemiyorsanız mutlaka yatmadan önce makyajınızı temizleyin.

Sivilceleri Sıkmak

Yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Yüzünüzde iz bırakacak bu davranıştan bir an önce kurtulmalısınız. Eğer sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız bunu doğal yollardan yapabilirsiniz. (Sivilce ile alakalı tüm makalelerimize buradan ulaşabilirsiniz.)

Sık Yapılan Güzellik Hataları
Fotoğraflar: Criativithy adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap