Siyah Nokta Maskesi

Siyah Nokta Maskesi

0

Siyah Nokta Maskesi Cilt gözeneklerinin genişlemesi sonucu gözenekler içinde biriken kir ve yağ nedeniyle oluşan siyah noktalar, müdahale edilmediği taktirde büyür ve daha kötü bir görünüm oluşturur. Siyah noktaları gidermek için sorunun köküne inmeli ve gözeneklerin küçültülmesi sağlanmalıdır. Siyah nokta temizleme maskeleri yanı sıra gözenekleri küçültücü doğal uygulamalar ile etkili bir siyah nokta tedavisi uygulayabilirsiniz.

Öncelikle cildinizdeki siyah noktalardan kurtulmak için kil maskesi ve diğer siyah noktalardan kurtulma tavsiyelerimizi yerine getirebilirsiniz.

Siyah Nokta Maskesi
Siyah Nokta Maskesi

Siyah Noktalar Nasıl Giderilir

Ellerinizi yüzünüze sürmemeye özen gösterin.

Günde 2 litre su ihtiyacınızı karşıladığınızdan emin olun.

Yüzünüz için kullandığınız nemlendiricilerin yağsız olmasına dikkat edin.

Kış aylarında da güneşe çıkmadan önce güneş kremi kullanın.

Makyajınızı tamamen temizlemeden gece yatmayın.

Siyah Nokta Temizlemek İçin Kil Maskesi

2 yemek kaşığı kil

1 tatlı kaşığı limon suyu

Yeteri miktar su

Kil ve limon suyunu bir araya getirip maske kıvamına gelene kadar su ekleyip karıştırın. Hazır hale gelen kil maskesini cildinize sürün ve kurumaya başladığında yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere bu maskeyi tekrarlamalısınız.

Cilt Gözenekleri Nasıl Küçültülür

Buz: Temiz bir bez içine birkaç buzu alın ve 20 saniye kadar cildinizde bekletin. Günde 1 kere soğuk su ile yüzü yıkamak da gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Şeker: 2 yemek kaşığı şeker, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve birkaç damla limon suyunu karıştırıp yüzünüze sürün. 1 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra soğuk su ile cildinizi yıkayıp temizleyin. Haftada birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Yoğurt: Ev yapımı doğal yoğurt kullanın ve ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün. 10 dakika bekledikten sonra yıkayıp temizleyin. Haftada 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Salatalık: Salatalığı rendeleyip suyunu çıkartın ve pamuk yardımıyla salatalık suyunu cildinize yedirin. 20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yıkayıp temizlenin. 1 ay süreyle her gün tekrarlarsanız gözenekler sıkılaşacaktır.

Siyah nokta temizleme ve gözenek sıkılaştırma uygulamalarını düzenli olarak kullandıktan sonra sorun ortadan kalkacaktır. Cildiniz istediğiniz hale geldiğinde uygulamaları da sonlandırabilir ve ihtiyaç duyduğunuzda yine bu tarifleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Haftada 2 yada 3 kez buz gibi soğuk su ile yüzünüzü yıkadığınız taktirde gözenekleriniz sıkı kalacaktır.

Siyah Nokta Maskesi
Fotoğraf: gh.opera.news
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/

Yorum Yap