Siyah Nokta Temizleme
Trendlerdeki Yazı

Siyah Nokta Temizleme

1
0

Siyah Nokta Temizleme. Siyah noktalar cildin fazla yağlı olmasıyla ve aşırı derecede kirlenmesiyle ortaya çıkan lekelerdir. Eğer cildiniz yağlı ise sivilce öncesi yüzde beliren bazı siyah noktacıklar olabilir. Ayrıca gün boyu kirlenen ve çok fazla temizlenemeyen ciltlerde de aynı sorun vardır. Gün boyu makyajlı dolaşıyorsanız, cildinizi temizleyecek cilt bakım maskelerini yapmıyorsanız siz de tehlikedesiniz demektir. Şimdi sizlere siyah noktaların nasıl temizleneceğini anlatacağım.

Siyah Nokta Temizleme
Siyah Nokta Temizleme

Siyah nokta temizleyen kür:

 Yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulma için bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bu kürümüz kahve ile yapılıyor. Dilerseniz kahve çekirdeklerini kırarak dilerseniz toz kahve ile yapabilirsiniz. Türk kahvesi veya normal kahve de kullanabilirsiniz. Öncelikle bir çay bardağının içine iki çay kaşığı kahve atalım, daha sonra bir buçuk çay kaşığı zeytin yağını dökelim ve güzelce karıştıralım. Karışımı siyah noktaların bulunduğu bölgelere uygulayalım. Yirmi dakika kadar bekleyip cildimizi temizleyelim. Bu kürdeki yağ gözeneklerinizin yumuşamasını sağlar, kahve ile temizleyici etkisi ile siyah noktaları temizler. Bu maskeyi 3-4 günde bir uygulayabilirsiniz.

Siyah nokta temizlemek için doğal tonik:

 Bu toniğin yapımı da çok kolay. Gerekli olan malzemeler; bir soda ve bir limon. Çay bardağına alacağınız sodanın içine bir limonu sıkın ve karıştırın. Daha sonra cildinizde siyah nokta olan bölgelere uygulayın. Pamuk yardımı ile sürebilirsiniz. On dakika sonra bu maskeyi tekrar sürün. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi de iki günde bir uygulamanızı tavsiye ederiz.

Siyah nokta temizleyen maske:

 Siyah noktaları temizlemek için şu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bir cezvenin içine iki üç yemek kaşığı bal atın ve ocağın altını kısık bir şekilde açın. Bir kaç dakika sonra içine iki yemek kaşığı buğday tohumu ya da yulaf atın. Biraz karıştırdıktan sonra maskeyi siyah noktalı bölgelerinize uygulayın. Bunu yaparken biraz masaj yapın. Yirmi dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Tırnak Uzatma Yöntemleri

Bu yöntemlerle siyah noktalarınızda belirgin bir azalma göreceksiniz. Bu maskeleri uygularken cildinize bir süre makyaj yapmamaya ve cilt temizleme köpükleri ile her gece temizlemeyi unutmayın.

Siyah Nokta Temizleme
Fotoğraflar: Ketut Subiyanto adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap