1. Ana Sayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Siyah Nokta Temizleme
Trendlerdeki Yazı
_ok_k_zd_m

Siyah Nokta Temizleme

Siyah Nokta Temizleme
1

Siyah Nokta Temizleme. Siyah noktalar cildin fazla yağlı olmasıyla ve aşırı derecede kirlenmesiyle ortaya çıkan lekelerdir. Eğer cildiniz yağlı ise sivilce öncesi yüzde beliren bazı siyah noktacıklar olabilir. Ayrıca gün boyu kirlenen ve çok fazla temizlenemeyen ciltlerde de aynı sorun vardır. Gün boyu makyajlı dolaşıyorsanız, cildinizi temizleyecek cilt bakım maskelerini yapmıyorsanız siz de tehlikedesiniz demektir. Şimdi sizlere siyah noktaların nasıl temizleneceğini anlatacağım.

Siyah nokta temizleyen kür:

siyah nokta temizleyen kahve kürü
siyah nokta temizleyen kahve kürü

 Yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulma için bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bu kürümüz kahve ile yapılıyor. Dilerseniz kahve çekirdeklerini kırarak dilerseniz toz kahve ile yapabilirsiniz. Türk kahvesi veya normal kahve de kullanabilirsiniz. Öncelikle bir çay bardağının içine iki çay kaşığı kahve atalım, daha sonra bir buçuk çay kaşığı zeytin yağını dökelim ve güzelce karıştıralım. Karışımı siyah noktaların bulunduğu bölgelere uygulayalım. Yirmi dakika kadar bekleyip cildimizi temizleyelim. Bu kürdeki yağ gözeneklerinizin yumuşamasını sağlar, kahve ile temizleyici etkisi ile siyah noktaları temizler. Bu maskeyi 3-4 günde bir uygulayabilirsiniz.

Siyah nokta temizlemek için doğal tonik:

siyah noktalar için soda limon kürü
siyah noktalar için soda limon kürü

 Bu toniğin yapımı da çok kolay. Gerekli olan malzemeler; bir soda ve bir limon. Çay bardağına alacağınız sodanın içine bir limonu sıkın ve karıştırın. Daha sonra cildinizde siyah nokta olan bölgelere uygulayın. Pamuk yardımı ile sürebilirsiniz. On dakika sonra bu maskeyi tekrar sürün. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi de iki günde bir uygulamanızı tavsiye ederiz.

Siyah nokta temizleyen maske:

siyah noktalar için bal yulaf maskesi
siyah noktalar için bal yulaf maskesi

 Siyah noktaları temizlemek için şu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bir cezvenin içine iki üç yemek kaşığı bal atın ve ocağın altını kısık bir şekilde açın. Bir kaç dakika sonra içine iki yemek kaşığı buğday tohumu ya da yulaf atın. Biraz karıştırdıktan sonra maskeyi siyah noktalı bölgelerinize uygulayın. Bunu yaparken biraz masaj yapın. Yirmi dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Tırnak Uzatma Yöntemleri

Bu yöntemlerle siyah noktalarınızda belirgin bir azalma göreceksiniz. Bu maskeleri uygularken cildinize bir süre makyaj yapmamaya ve cilt temizleme köpükleri ile her gece temizlemeyi unutmayın.

Siyah Nokta Temizleme
Fotoğraflar: Bumecra, hayat kolay, selecciones.com.mx
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap