Siyah Noktalar için Kesin Çözüm

siyah noktara kesin çözüm

Siyah Noktalar için Kesin Çözüm Siyah noktalar genel anlamda birçok cilt yapısında görülebilir. Fakat en çok yağlı ciltler de görünür. Cilt yüzeyin de oluşan ya da bulunan yağ düzenli bir şekilde temizlenmediği zamanlarda gözenekler içerisinde oluşmaya başlar. Gözeneklerin içi tam anlamıyla dolduğu zaman siyah nokta artık gözle görülür bir hal alır.

Siyah Noktalar İçin Kesin Çözüm
Siyah Noktalar İçin Kesin Çözüm

Oluşan bu gözeneklerin bazıları siyah bazıları ise beyaz renkte görülebilir. Beyaz olmasının sebebi gözeneğin kapalı olduğu anlamına gelmektedir. Gözenek açık ise yani orada biriken yaş hava ile teması söz konusu ise gözeneğin rengi siyahtır.  Siyah noktaların kötü bir görüntü oluşturmasının yanında aynı zamanda sağlık açısından büyük oranda olumsuz etkileri görülmüştür.

Siyah noktalar için maskeler 

Cildinizi besleyen mineraller bakımından zengin olan kilin en önemli özelliği aşırı bir şekilde yağlı ciltlerde yağ üretimini ve dengelemesini ve fazla yağlı olmasını aynı zamanda fazla yağı alması ile bilinir.

İstediğiniz renk kil kullanabilirsiniz. Pembe yeşil mavi beyaz gibi renkleri olmasına rağmen kilin rengi hangi renk olursa olsun cildinizi her zaman yağdan arındıracağını unutmayınız. Kil maskelerini düzenli olarak kullanmanız durumunda gözenekleriniz her daim temiz kalır ve siyah noktalar büyük bir oranda ortadan kalkar.

Kil maskesi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Kil maskesini haftada 2 kez kullanmanız cildinizin aşırı kuruyup tahriş olmaması için ideal bir rakamdır. Kil maskesini uyguladıktan sonrasında nemlendirici kullanmak gerekir. Kullanacağınız nemlendiriciyi iyice araştırmanız gerekir. Nemlendiricinizin en önemli detayı yağ oranıdır.

Önerilen Yazı
Kitap Önerisi – Göçebe

Hangi renk kil maskesi hangi cilt için uyumlu

Genellikle uzmanların önerdiği ve çeşitli firmaların çıkarmış olduğu kil maskeleri için renk dağılımı marka ile değişkenlik göstermektedir. Genel açıdan bakıldığı zaman çok yağlı ciltler ve yağını devamlı arındıramayan cilt yapısında olan kişiler için yeşil kil, Daha az yağlı ciltler için ise beyaz kil önerilmektedir. Genellikle bu şekilde renklere göre ayrılması rağmen bazı uzmanlar da aynı işlevi gösterdiğini savunuyor. Kil maskesini ne zaman hangi koşulda yaparsanız yapın öncelikle unutmamanız gereken detaylardan biri yüzünüzde ne kadar bekletirseniz o kadar cildinizi kurutacaktır. Ve kil maskesini arındırmak için mutlaka soğuk su ile durulayınız. Nemlendir sürmeyi ihmal etmeyiniz.

Siyah Noktalar için Kesin Çözüm
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Bu paylaşım için teşekkürler yöntem işe yaradı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir