Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri
Siyah noktalar, ciltteki gözeneklerin açılmasıyla ve büyümesiyle gelen bir cilt sorunudur. Ciltten salgılanan koruyucu tabaka da bu boşlukları doldurmaya çalışır. Biz buna siyah nokta diyoruz. Bu sorunun üstesinden gelmek için de birkaç şey yapmamız gerekiyor. Tabi bizim önerimiz doğal olanlardan yani evde yapabileceğiniz cilt maskelerinden yana. Şimdi sizlere kendimizin denemiş olduğu cilt maskelerinden bir kaç örnek sunacağız. Aslında bir çok maske var ancak hepsi işe yaramıyor ya da istenilen sonucu tam olarak vermiyor.

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri
Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri

Etkili siyah nokta maskeleri

Siyah nokta için domates maskesi: Domates ve gliserin yardımıyla hazırlayacağımız bu maske gerçekten oldukça etkili ve yapması da çok kolay. Öncelikle bir büyük domates alın ve ezin. Bir kabın içinde iyice ezdiğiniz domatesi çok ince bir süzgeç yardımı ile süzün. Daha sonra içine bir tatlı kaşığı gliserin atıp karıştırın. Maskenizi yüzünüzdeki siyah noktalara uygulayın ve on beş dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile temizleyin. Bu maskeyi iki günde bir yapmanızı öneriyoruz.

Siyah nokta geçiren yulaf maskesi: Yulaf siyah noktalar için bire birdir. Bu maskemiz için gerekli malzemeler: yulaf unu, badem unu ve su. Bir çorba kaşığı yulaf unu ile 1 tatlı kaşığı badem ununu su ile güzelce harmanlayın. Eğer çok sıvı olursa oranları artırabilirsiniz. Daha sonra bu karışımı biraz ısıtın ve sorunlu bölgelere uygulayın.

Siyah nokta için bitkisel maske: Siyah noktalardan kurtulmak için bitkisel bir maske arıyorsanız bu kür tam sizlik. Malzemelerimiz: Nane, kekik ve ıhlamur. İster baharat halinde ister yaprak halinde bu malzemeleri kullanabilirsiniz. Eşit oranda bu bitkileri kullanarak bir karışım yapacağız. Bir kaba su doldurup bitkileri ya da baharatları atın. Güzelce kaynatın. Soğuttuktan sonra süzün. Tülbent yardımı ile bu işi yapabilirsiniz. Daha sonra siyah noktalarınıza uygulayın.

Siyah nokta için kahve maskesi:

Yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulma için bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bu kürümüz kahve ile yapılıyor. Dilerseniz kahve çekirdeklerini kırarak dilerseniz toz kahve ile yapabilirsiniz. Öncelikle bir çay bardağının içine iki çay kaşığı kahve atalım, daha sonra bir buçuk çay kaşığı zeytinyağını dökelim ve güzelce karıştıralım. Karışımı siyah noktaların bulunduğu bölgelere uygulayalım. Yirmi dakika kadar bekleyip cildimizi temizleyelim. Bu kürdeki yağ gözeneklerinizin yumuşamasını sağlar, kahve ile temizleyici etkisi ile siyah noktaları temizler. Bu maskeyi 3-4 günde bir uygulayabilirsiniz.

Siyah nokta için bal maskesi: Siyah noktaları temizlemek için şu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bir cezvenin içine iki üç yemek kaşığı bal atın ve ocağın altını kısık bir şekilde açın. Bir kaç dakika sonra içine iki yemek kaşığı buğday tohumu ya da yulaf atın. Biraz karıştırdıktan sonra maskeyi siyah noktalı bölgelerinize uygulayın. Bunu yaparken biraz masaj yapın. Yirmi dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Ayak Tırnak Bakımı

Siyah nokta için yoğurt maskesi: Bu maske de oldukça etkilidir. Öncelikle 1 yemek kaşığı mısır ya da yulaf unu, 1 yemek kaşığı yoğurt ve bir limona ihtiyacımız olacak. Limonun kabuğunu rendeledikten sonra yoğurt ve unu içine atın. Siyah noktanızın olduğu yere masaj yaparak uygulayın. On dakika sonra bu maskeyi tekrar uygulayın. Daha sonra ılık su ile temizleyin. İki günde bir bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Siyah nokta için bitkisel çözüm: Bu maskeyi deneyeni görmediğimi söylemeliyim. Ancak internet ortamında oldukça öne çıkan bir maske. İhtiyacımız olan bitkiler, kırlangıç otu ve ayrık otu. Bu otları öncelikle bir kaba aldığımız suyun içine atalım. Çok abartılı koymamak gerek. Üç parmağınızla kavrayabileceğiniz kadar ot yeterlidir. Daha sonra bu otları kaynatın ve yine üstte belirttiğimiz şekilde süzün. Noktalı bölgelere uygulayın.

Özellikle unlu maskeler siyah noktaların azaltılması ve gözeneklerin sıkılaştırılması için idealdir. Önceliği bu maskelere vermekte yarar var. 

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri
Fotoğraf: Andrea Piacquadio adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap