Siyah Noktalar İçin Maske

siyah nokta maskesi

Siyah Noktalar İçin Maske Yağ ve kir sebebi ile oluşum gösteren siyah noktalar, cildin en büyük düşmanı olarak nitelendirilmektedir. Cilt üzerinde ki siyah noktaları geri plana almak istiyorsanız kendi yöntemlerini ile maskeler hazırlayabilirsiniz.

Siyah Nokta Gideren Maske Tarifi

 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı Türk kahvesi

Siyah nokta gideren maske tarifi için Türk kahvesi ile zeytinyağını karıştıralım. Zeytinyağlı kahve karışımını siyah nokta olan bölgelere sürelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Siyah nokta gideren maske tarifi aynı zaman da cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

Siyah Noktalar İçin Maske
Siyah Noktalar İçin Maske

Siyah Noktalar İçin Yoğurt Maskesi Tarifi 

 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 çay kaşığı Türk kahvesi

Bir yemek kaşığı yoğurdun içerisine 1 yemek kaşığı Türk kahvesi ekleyelim. Karışımı iyice harmanlayalım ve siyah noktaların üzerine sürelim. Siyah nokta oluşumunu gözle görülür bir şekilde yok edecek olan bu maske tarifini haftada 2-3 defa uygulamaya alabilirsiniz. Tüm siyah noktalar ile savaşacak olan yoğurt maskesi, cildi besleyerek onarır.

Önerilen Yazı
Siyah Noktalar için Kesin Çözüm

Siyah Noktaları Gideren Özel Maske

 • 1 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 çay kaşığı badem yağı
 • 1 yemek kaşığı bal

Zeytinyağı ile balı harmanlayalım ve içerisine taze sıkılmış limon suyu ilave edelim. Maskemizin içerisinde yer alan bal cildi yenileyecek, limon suyu ise cildin sıkılaşmasına ve leke probleminin giderilmesine yardımcı olacak. Gözle görülür sonuçlar elde etmek isteyenlerdenseniz siyah noktaları gideren maske tariflerini uygulamaya alabilirsiniz.

Yoğurt ve Limon Karışımı ile Siyah Noktaları Giderme

1 tane limonun suyunu sıkın ve bir kase yoğurt ile karıştırın. Hazırlanılan karışımı güzel bir şekilde yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. 20 dakika geçtikten sonra yüzünüzü temiz ve ılık su ile durulayın. Limon sivilcelerinizi kurutur ve siyah noktalarınızı yok eder. Bunun yanı sıra cildinizin dezenfekte olmasını sağlar. Yoğurt da cildinizi besler ve cildinizin nemlenmesini sağlar. Haftada bir kez bu yöntem uygulanmalıdır.

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir