Solgun Ciltler İçin Maske

Solgun Ciltler İçin Maske

Solgun Ciltler İçin Maske Solgun ve cansız görünen ciltler için renk düzenini sağlayacak maske ve kür tarifleri ile cilt bakımı uygulayabilirsiniz. Solgun ciltleri renklendirmek için makyaj seçeneği de kullanılmakta ancak kalıcı çözüm sağlamak için doğal maske tariflerini uygulayabilirsiniz.

Solgun Ciltler İçin Maske
Solgun Ciltler İçin Maske

Solgun Ciltler İçin Bakım Maskesi

2 çay kaşığı buğday yağı

2 çay kaşığı yulaf unu

2 çay kaşığı bal

1 adet kivi

Kivilerin kabuklarını soyup kase içinde ezin. Diğer malzemeleri de ekleyip karıştırın. Cildinize sürdükten sonra ıslak haldeki kağıt havluyu koyun ve 20 dakika bekletip durulayın. Haftada 1 kez düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Kiviye alerjisi bulunan kişiler uygulamamalıdır.

Solgun Ciltler İçin Krem

2 tatlı kaşığı krem

1 adet yumurta sarısı

Yumurta sarısı ve nemlendirici kremi karıştırıp cildinize ince bir tabaka halinde eşit miktarda sürün. Maskeyi 20 dakika cildinizde beklettikten sonra yıkayın ve haftada 2 kere düzenli olarak uygulayın.

Solgun Ciltler İçin Papatya Maskesi

4 tatlı kaşığı yoğurt

1 tatlı kaşığı papatya yağı

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve cildinize uygulayın. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra bol su ile temizlenin. Papatya yağı yerine kayısı çekirdeği yağı ya da sandal ağacı yağını da kullanabilirsiniz. 3 günde 1 düzenli olarak kullanırsanız 2 hafta içinde cildinizdeki değişimi görebilirsiniz.

Solgun Ciltler İçin Bitkisel Maske

Yeteri miktarda sandal ağacı tozu

1 tane muz

Muzu kasede ezin ve krem kıvamına gelene kadar sandal ağacı tozu ilave edip karıştırın. Eşit miktarda cildinize dağıtıp 15 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi soğuk suyla yıkayın. 5 gün arayla maskeyi uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Kolay Yüz Maskesi

Solgun Ciltleri Canlandıran Maske

1 adet yumurta akı

1 kahve fincanı süt

1 kahve fincanı badem yağı

1 avuç aylandız yaprağı

Yeteri miktarda yulaf unu

Cezve içinde aylandız yapraklarını 3 dakika kaynatıp süzün. Su ılıdığında yumurta akı, süt ve badem yağını ilave edip karıştırın. Yulaf ununu yavaşça ekleyip macun kıvamı tutturmaya çalışın. Maskesi yüzünüze sürerek yarım saat bekleyin. Sürenin sonunda bol su ile cildinizi temizleyin. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Solgun Ciltler İçin Maske
Fotoğraf: cirugiagenero.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap