Soyulabilen Siyah Nokta Maskeleri

Soyulabilen Siyah Nokta Maskeleri

Soyulabilen Siyah Nokta Maskeleri. Evde az malzemelerle hazırlayabileceğiniz soyulan siyah nokta maskeleri ile siyah noktalarınızın yarattığı rahatsız edici görüntüden kurtulabilmeniz mümkün. Siyah noktalar çoğunlukla yağlı ciltlerde görünür.  Siyah noktaların oluşumuna ölü hücre ve kirlerin geniş gözeneklerin içine dolarak tıkanması sebep olur.
Siyah noktaları doğal maskelerle temizleyebileceğiniz gibi siyah noktalara karşı düzenli cilt bakımı yaparak tekrar oluşmasına karşı önlem alabilirsiniz. Dışarıdan aldığınız maskelerle istediğiniz sonuca ulaşamamış olabilirsiniz. Ya da kimyasal olmayan doğal ürünlerle cildinizi siyah noktalardan arındırmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda evde hazırlayacağınız soyulabilen maskelerle istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Soyulabilen maskeler, diğer maskelere göre daha hızlı bir şekilde sonuca götürmektedir. Bu yüzdende siyah noktalara karşı soyulan maskeler daha çok tercih edilmektedir.

Soyulabilen Siyah Nokta Maskeleri
Soyulabilen Siyah Nokta Maskeleri

Süt ve Bal Maskesi

Maskenin hazırlanışı ve uygulanışı
Bir cam kaseye 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı sütü koyup, iyice karıştırınız. Karışımın bulunduğu kaseyi mikrodalgaya koyunuz. Mikrodalgada ısınan karışımın kalın ve yapışkan bir kıvamda olması gerekmektedir. Karışım soğumadan uygulamayınız. Soğuduktan sonra yüzünüze bir fırça yardımıyla uygulayınız.20-30 dakika kadar cildinizde maskeyi bekletiniz ve sonra yavaş yavaş maskeyi soyunuz. Bu maskeyi siyah noktaların cildinizdeki azalma oranına göre haftada bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz.
Maskeyi uyguladığınız süre boyunca cilt bakımınıza düzenli olarak devam etmeyi ihmal etmeyiniz.

Süt ve Jelâtin Maskesi

Hazırlanışı ve uygulanışı
Cam bir kabın içerisine 1 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı jelatini koyunuz ve iyice karıştırınız. Çözülüp iyice karışana kadar karıştırmaya devam ediniz. Cam kaseyi mikrodalgaya koyunuz ve 5-10 sn ısıtınız. Karışımı mikrodalgadan çıkardıktan sonra mutlaka soğuyana kadar bekleyiniz.  Sıcaklığını bileğinizin içinde deneyiniz ve karışımın soğuduğundan emin olunuz.

Önerilen Yazı
Maya ile Maske Tarifleri

Maske soğuduktan sonra bir fırça yardımıyla özellikle siyah noktaların bulunduğu bölgeye sürünüz. Cildinizde maskeyi 10-15 dakika beklettikten sonra nazikçe bastırmadan maskeyi soyunuz. Maskeyi cildinizden çıkardıktan sonra soğuk su ile yıkayarak şok etkisi yaratınız. Bu maskeyi siyah noktaların bulunduğu bölgeye haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Kâğıt Mendil Maskesi

  • Yumurta beyazı
  • Limon suyu
  • Kağıt mendil

Hazırlanışı ve uygulanışı
Cam bir kasenin içerisinde 1 yumurta beyazını ve 1 yumurta kaşığı limonu iyice karıştırınız. Hazırladığınız karışımı siyah noktaların bulunduğu bölgenin üzerine fırça ile sürünüz. İnce bir kağıt mendili maskenin üzerine hafifçe koyunuz. Kağıt mendili yüzünüze koyduktan sonra hazırladığınız karışımdan bir kat mendilin üzerine seriniz. Hazırladığınız maske cildinizde kuruyup, soyulacak bir hal alana kadar bekleyiniz. Maske yüzünüzde iyice kuruduktan sonra kağıt mendilden tutarak yavaşça maskeyi soyunuz. Haftada bir kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanırsanız eğer maskenin siyah noktaları cildinizden uzaklaştırdığını göreceksiniz.

Soyulabilen Siyah Nokta Maskeleri
Fotoğraf: cottonbro adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap