Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnak Uzatma Yöntemleri

0

Tırnak Uzatma Yöntemleri. Tırnaklar bir kadının bakımlı olduğunu gösteren en önemli yerdir. Çünkü makyajı ve saç bakımını hemen hemen her kadın yapıyor ancak tırnak bakımı hep es geçiliyor. Tırnaklara bakım yapmak ve daha güzel görünmesini sağlamak için de mutlaka belirli bir uzunluğa gelmesini sağlamalıyız. Ancak çok yanlış bilinen bir şey var ki, o da tırnakların olabildiğinden daha çok uzatılabileceğinin düşünülmesidir. Tırnaklar olabildiğinden daha fazla uzayamaz ancak bazı insanların tırnak uzama hızı normalden oldukça düşüktür. Sizlere tırnaklarınızı nasıl normal ve sağlıklı bir şekilde uzatabileceğinizi anlatacağız bugün. Düzenli bakımla ve gösterdiğimiz yollarla da bunu yapmak çok kolay.

Tırnak Uzatma Yöntemleri
Tırnak Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı tırnak uzatma tavsiyeleri;

Tırnaklara uygulanacak yöntemlerden önce yaşamınıza bir çeki düzen vermeniz gerekmekte. Tırnakların yavaş uzamasına ve sağlıksız büyümesine neden olan faktörlerden en önemlisi beslenmedir. Düzensiz ve vitaminsiz beslendiğinizde tırnaklarınız yeteri kadar beslenemez ve büyüyemez.

Bunun için yediğinize ve içtiğinize çok dikkat etmelisiniz. Kalsiyum takviyesi almak, bol su içmek ve meyve-sebze ağırlıklı beslenmek sorunu kısa sürede çözer. Aynı zamanda stres ve sıkıntıdan uzak durmalısınız.

Tırnaklarınızın yavaş uzamasının nedenlerinden birisi de ona dikkat etmemenizdir. Çok fazla ev işi yapıyor, bulaşık yıkıyor ve çok sıcak suda duş alıyorsanız tırnaklarınız bu sıcaklık etkisinden büyük ölçüde etkilenecektir.

Sık sık oje sürüyorsanız iki üç günde bir temizlemelisiniz. Yenisini sürmeden önce de bir iki gün kadar tırnaklarınızın nefes alması için beklemelisiniz.

Geçelim tırnak bakımınıza. İlk uygulayacağımız yöntem tırnak bakım kürü, zeytin yağı, limon suyu ve tuzdan oluşuyor. Ilık su ile hazırlayacağımız bu küre tırnaklarınızı batırırsanız ve beş dakika kadar beklerseniz tırnaklarınız için iyi gelecektir. Bu kürü her gün uygulamakta fayda var.

Yapacağınız tatlı badem yağlı ve limonlu bakım kürü tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Önerilen Yazı
Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri

Tırnaklarına tuz ve sirke karışımıyla günlük olarak masaj yaparak kısa sürede faydasını görebilirsiniz

 Saç yapısından yola çıkarsak tırnakların düzenli olarak düzgün ve az bir şekilde törpülenmesi tırnaklarınızın daha çabuk uzamasına yardımcı olacaktır.

E vitamini, tırnağın uzamasında son derece etkilidir. Eczanelerden kapsül olarak alabileceğiniz e vitaminleri de tırnaklarınızın hızlıca uzamasına yardımcı olur.

Tırnak Uzatma Yöntemleri
Fotoğraf: Koshevaya_k adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap