Vazelinin Bilinmeyen Faydaları

Vazelinin Bilinmeyen Faydaları

0

Vazelinin Bilinmeyen Faydaları Vazelin faydaları uzun yıllardır bilinmekte ve bayanların güzellik sırları arasında yer almaktadır. Kişisel bakım konusunda geniş bir yelpazede kullanılan vazelin, makyaj temizleme, saçlar, kirpikler ve tırnaklarda popüler olarak kullanılıyor.

Vazelinin Bilinmeyen Faydaları
Vazelinin Bilinmeyen Faydaları

Vazelinin Kullanım Alanları

Tırnak Bakımı: Vazelin ile ellerinizi ve tırnaklarınızı ovalayıp masaj yaparak tırnaklarınızın kırılması ve ellerinizin çatlamasının önüne geçmiş olursunuz. Kış aylarında tırnaklarınızın üzerine bir kat vazelin sürdükten sonra elinize pamuklu bir eldiven giyerek geceyi bu şekilde geçirin. Tırnaklarınızı yumuşatacak olan bu yöntemi her gece uygulayabilirsiniz.

Saç Bakımı: Kuru ve elektriklenen saçların kırılmasını önlemek için en ekonomik yöntem vazelin kullanmaktır. Avucunuzun içine vazelini dağıtıp saçlarınıza yedirin. Vazelin, saç uçlarının kırılmasını önler ve saçların elektriklenmemesini sağlar.

Kaş Bakımı: Dalgalı ve dağınık kaşları yola getirmek için vazelinden faydalanabilirsiniz. Aynı şekilde kirpiklerinizi de vazelin sayesinde şekillendirebilir ve bakım uygulayabilirsiniz. Kaşlarınıza süreceğiniz az miktarda vazelin ile kaş şekliniz gün boyu bozulmadan kalacaktır.

Cilt Bakımı: Çatlamış, kuru ve sert cilde uygulandığında vazelin, cildin nemlenmesini ve anında yumuşamasını sağlar. Kurumuş yopuklar ve dirsekler vazelin sayesinde daha iyi bir görünüme kavuşacaktır.

Önerilen Yazı
Evde Kırışıklık Kremi Yapımı

Vazelinin Bilinmeyen Faydaları

Gece yatmadan önce kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermek için göz altına vazelin sürebilirsiniz.

Toz allığı az miktarda vazelinle karıştırarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Dudaklarınıza vazelin sürüp diş fırçasıyla fırçalayarak ölü deriden arındırabilirsiniz.

Yatmadan önce dudaklarınıza vazelin sürüp sabah farkı görebilirsiniz.

Vücudunuzda parfüm sıkacağınız alanlara önceden az miktarda vazelin sürüp yedirdiğinizde parfümün kalıcılığı artacaktır.

Kirpiklerinize pamuklu çubuk yardımıyla süreceğiniz vazelin, daha canlı ve parlak bir görünüm sağlayacaktır.

Fotoğraf: stylen.de
INSTAGRAM CLİCK

Pinterest: Pinterest

Yazar Hakkında

Yorum Yap