Vitamin Eksikliği (Yorgunluk)

Vitamin Eksikliği (Yorgunluk)

1

Vitamin Eksikliği (Yorgunluk) Vitaminler, yaşam için gerekli binlerce kimyasal işlemin aracılarıdır. Çoğu vücudumuzda yapılamadığı için, mutlaka besinlerimizden almamız gerekir. Vitaminlerin enerji değerleri yoktur; ancak B vitaminlerinden bazıları iştah açarak kilo alımını kolaylaştırırlar. Bir veya daha fazla vitamin yetersizliği bazen doğrudan göz, kemik, deri, kan ve sinir hastalıkları olarak ortaya çıkar.

Vitamin Eksikliği (Yorgunluk)
Vitamin Eksikliği (Yorgunluk)

Eğer vücudunuzda vitamin eksikliği ise o vitaminin fazlasıyla yorgunluk ihtiyacınızı gideremezsiniz ancak B12 vitamini eksikliği çok ciddi yorgunluk yapar. B12 vitamini eksikliği tedavi edilmediği takdirde vücutta ciddi sağlık sorunları meydana gelebilir. B12 enjeksiyonu yaparsınız hasta çiçek gibi açılır. Bunun yanı sıra magnezyum eksikliği çok ciddi yorgunluk yapar keza sodyum potasyum eksikliği yine aynı şekildedir. Ve diğer vitamin eksikliklerinde de yorgunluk şikayeti olabilir ama C vitamini eksikliği yorgunluk yapmaz. C vitamini alarak da yorgunluğunuzu gideremezsiniz ama burada önemli olan şey şu yorgunluk pazarı büyük bir Pazar ve bu pazarın hizmet sağlayıcıları yani sizden para kazanmak isteyenler çok burada uyanık olmak zorundasınız yani filanca ilacı al yorgunluğa son ver diye bir durum söz konusu değil.

Bitkisel ürünlerde var böyle cinseng mesela tonikdir, rudiola toniktir kullanabilirsiniz ama ben ille bir şey kullanıyorum diyorsanız vitamin mineral eksikliğinizde yoksa benim size tavsiyem cinseng ve rodiola’ da akıllı bir şekilde faydalanabilirsiniz. Çünkü onların tonik etkileri sizi biraz daha güç ve biraz daha performans verecektir.

Plasebo etkisi tıbbın her alanında var doktorun güler yüzü de bir plasebo’ dur. Hastasının elini tutması da bir plasebo etkisi yaratacaktır. Ve tedavinin % 30’ u plasebo’dur. Ve şöyle bir şey vardır bir ilaç % 30 etkili olsun yeter neden? Çünkü % 30’la plasebo etkisi vardır zaten % 50’yi geçerseniz ilaç etkisi gösterirsiniz diye bir bilimsel olmayan şaka vardır ki bu doğrudur bir ölçüde.

Önerilen Yazı
D Vitamini Eksikliği (Belirtileri)

Yorgunluğun İlacı Nedir?

Fiziksel aktivitenin çokluğu da yokluğu da yorgunluk sebebidir burada ayar meselesi oldukça önemlidir. Ama fiziksel aktivitenin çokluğundan çok yokluğu yorgunluk yapar yani tatil yorgunluğu denilen bir yorgunluk vardır paslanırsınız.

Vitamin Eksikliği (Yorgunluk)
Fotoğraflar: Any Lane adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 sene önce

    Gerçekten çok faydali ve etkili konulara deyinmisiniz. Böyle güzel tespitlerinizi bizimle paylastiginiz için tesekkür ederim.

    Saygilar Didem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.