1. Ana Sayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Yağ Dengesini Ayarlayan Maskeler
Trendlerdeki Yazı

Yağ Dengesini Ayarlayan Maskeler

yağ dengeleyici doğal yüz kremi

Yağ Dengesini Ayarlayan Maskeler. Yağlı ciltlerde yağ dengesini korumak üzere bakımlar uygulanmalıdır. Yağlı ciltlerde parlama, sivilce ve siyah noktalar meydana gelmektedir. Kötü bir görünüm oluşmasının yanı sıra cilt sağlığını da bozan bu duruma önlem almak için doğal maskelerden faydalanabilirsiniz.

Kuru Maya Maskesi

kuru maya maskesi nasıl yapılır
kuru maya maskesi nasıl yapılır

1 çay kaşığı su
1 adet aspirin
1 çay kaşığı oksijenli su
1 tatlı kaşığı kuru maya

Aspirini suda ezin ve diğer malzemeleri ilave edip karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi cildinize uygulayın. 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Kış günlerinde haftada 2, yaz günlerinde ise haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz. Cildinizdeki yağlı görüntüyü alacaktır.

Beyaz Kil Maskesi

2 yemek kaşığı su
1 çay kaşığı limon suyu
1 yemek kaşığı beyaz kil

Malzemeleri karıştırıp krem kıvamına getirin. Krem kıvamına gelen maskeyi yüzünüze iyice yedirin ve kurumasını bekleyin (maske yüzünüzde kaldığı sürece mimiklerinizi hareket ettirmemeye ve konuşmamaya çalışın). Maske kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayarak maskeyi temizleyebilirsiniz. Ciltteki yağın emilerek cildin daha duru görünmesini sağlayan maskeyi her hafta mutlaka yapın.

Sivilceler İçin Yağ Dengesini Ayarlayan Maske

yağ dengesini koruyan maske tarifi
yağ dengesini koruyan maske tarifi

6 adet ayva çekirdeği
1 çorba kaşığı bebek pudrası

Bir hafta öncesinden ayva çekirdeklerini bir kaseye koyun ve ayva çekirdeklerini kaplayacak kadar su ilave edin. 7 gün sonra ayva çekirdeklerinin bulunduğu suyu alın ve bebek pudrasının üzerine maske kıvamına gelene kadar ilave ederek karıştırın. Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra 25 dakika kadar bekletip yıkayın. Haftada 2 kere tekrarlandığında cildinizi yağdan arındıracak ve daha canlı bir hale getirecektir.

Yağ Dengesini Ayarlayan Peeling Tarifi

maske tarifleri
maske tarifleri


5 adet çilek
1 yemek kaşığı limon suyu
1 yemek kaşığı şeker
1 yemek kaşığı bal

Çilekleri çatalla ezin ve diğer malzemeleri ilave edip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüzünüze sürüp yarım saat sonra ılık suyla yıkayın. 15 günde bir tekrarlandığında ciltte peeling etkisi yapacaktır.

Yağ Dengesini Ayarlayan Doğal Tarif

1 adet orta boy salatalık
1 adet orta boy limon

Salatalığı ince bir şekilde dilimleyin. Üzerine birkaç damla limon sıkıp yüzünüze uygulayın. Salatalıklar yüzün tamamını kaplamalı fakat göz ve çevresine uygulanmamalıdır. Her hafta bu uygulamayı tekrarlayın bu sayede cildinizdeki yağ oranı azalacak, daha genç ve elastik bir cilde kavuşacaksınız.

Önerilen Yazı
Cildi Gençleştiren Meyve

Yağlı Cilt İçin Tonik

yağlı ciltler için tonik
yağlı ciltler için tonik


1 bardak su
Bir tutam lavanta

Bir bardak suyun içinde lavantayı demleyin. Soğuması için bir müddet bekleyin ve süzerek kapalı bir kap içine koyun. Pamuk yardımıyla karışımı sabah ve akşamları cildinize uygulayabilirsiniz.

Yağ Dengesini Ayarlayan Maskeler
Fotoğraf: bollywoodshop.ir es.123rf.com cookingwithmammac.com dataresultsgp.com, daily-bangladesh.com

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap