Yağlı Ciltler için Kil Maskesi Tarifleri

Yağlı Ciltler için Kil Maskesi Tarifleri

Yağlı Ciltler için Kil Maskesi Tarifleri Cildinizin yağ dengesini korumak için kil maskesi tariflerinden yararlanabilirsiniz. Cildi canlandıran ve fazla yağı gideren kil maskeleri ile cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz. Yağlı cilt için kil maskesinin faydalarından yararlanarak cildinizi temizleyebilirsiniz.

Yağlı Ciltler için Kil Maskesi Tarifleri
Yağlı Ciltler için Kil Maskesi Tarifleri

Aspirinli Kil Maskesi Tarifi

3 yemek kaşığı  su

1 tatlı kaşığı beyaz kil

1 çay kaşığı limon tozu

1 yemek kaşığı aspirin tozu

Malzemeleri bir araya getirip homojen hale gelene kadar karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi cildinize uygulayıp 15 dakika bekletin ve sonrasında ılık su yardımıyla cildinizi temizleyin. Haftada 1 kere düzenli olarak tekrarlayabilirsiniz.

Cilt Gözeneklerini Temizleme

1 yemek kaşığı aloevera bitki suyu

1 çay kaşığı jojoba yağı

1 yemek kaşığı beyaz kil

Tüm malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve maske kıvamı tutturun. Hazır hale gelen maskeyi cildinize ince bir tabaka haline sürüp 10 dakika cildinizde bekletin. Gözeneklerinizi açarak akne ve sivilcelerinizden bu maske ile giderebilirsiniz. Haftada 2 kez kullanabilirsiniz.

Yağlı Cilt Temizleme Maskesi

Çeyrek çay bardağı ılık su

1 çay kaşığı lavanta yağı

1 çay kaşığı nane yağı

1 çorba kaşığı yeşil kil

1 tatlı kaşığı yulaf unu

Temiz bir kase içinde nane yağı, lavanta yağı, yulaf unu ve yeşil kili ekleyip karıştırın. Kıvamı tutturmak için karışıma su ilave edin ve hazır hale geldiğinde cildinize uygulayıp 10 dakika bekletin. Sonrasında cildinizi temizleyebilirsiniz.

Yağlı Cilt İçin Maya ve Kil Maskesi

1 yemek kaşığı toz şeker

1 yemek kaşığı kil

2 yemek kaşığı ılık su

1 yemek kaşığı maya

Mayayı suyun içine alarak eriyin ve üzerine toz şeker ve kil ilave edip homojen hale gelene kadar karıştırın. Hazır hale gelen karışımı cildinize sürüp 7 dakika bekletin. Sürenin sonunda cildinizi ılık suyla durulayabilirsiniz. Özellikle yağ dengesini sağlayan maskeyi her hafta düzenli olarak kullanın.

Önerilen Yazı
Kırışıklıklar İçin Maske Tarifleri

Yağlı Ciltler için Kil Maskesi Tarifi

Susam yağı, 1 tatlı kaşığı

Limon suyu, 1 tatlı kaşığı

Kil, 1 yemek kaşığı

Domates, 1 orta boy

Hazırlanışı ve uygulanışı: Domateslerin kabuğunu soyunuz ve rendeleyiniz, bir kap içerisine domates rendesi,  susam yağı, limon suyu ve kili koyarak karıştırınız. Hazırladığınız karışımı cildinize uygulayarak 10 dakika kadar cildinizde bekletin ve ardından cildinizi ılık su ile yıkayın. Yağlı cilde sahip kişiler bu maskeyi haftada 1 uygulayabilirler.

Yağlı Ciltler için Kil Maskesi Tarifleri
Fotoğraf: ai5z.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap