Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri. Cildin aşırı yağlanmasının bazı sebepleri olabilir. Stres, beslenme dengesizliği, çok yağlı yiyeceklerin tüketilmesi gibi etkenler yağlanmaya neden olabilir. Ancak bazı insanlarda hormonal ya da genetik taşınmayla oluşan bu sorun kalıcıdır. Tabi ki giderilmesi için birkaç basit işlem yapılabilir. Bunların en önemlisi de doğal ve bitkisel içerikli maskelerdir. Evde yapabileceğiniz ve rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu maskeler yağlı cildinize çok iyi gelecektir.

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri
Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Yağlı ciltler için domates maskesi: Yağlı ciltlere çok iyi gelen bu maske cildinizi kurutmaya yönelik çalışır. Şimdi cildimiz yağlı olduğundan sadece yağımızı azaltmaya yönelik olacak. Gerekli malzememiz domates ve kil. Domatesi iyice püre yapın ve içine bir miktar kil atın. Yüzünüzde on beş dakika kadar dursun ve sonra temizleyin.

Yağlı cilde iyi gelen bal maskesi: Yağlı cildiniz için bal-limon maskesini kullanabilirsiniz. Bir miktar balın içerisine limon sıkın. Dilerseniz sonrasında biraz süt ekleyebilirsiniz ancak çok cıvık olmamasına özen göstermelisiniz. Bu kürü cildinize sürün ve biraz bekleyin. Yirmi dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile temizleyin. Cildinizdeki fazla yağı almakta birebirdir. Aynı zamanda cildi yumuşak ve parlak gösterir.

Yağlı cilt için doğal maske:

 Bir adet muzu alın ve püre haline getirin içine bir yemek kaşığı süt ve bir yemek kaşığı bak ekleyin. Cildinize uygulayın ve on beş dakika bekleyin. Bu maske yağı alır ancak asıl özelliği cildi beslemesidir.

Önerilen Yazı
Evde Yapabileceğiniz 5 Cilt Maskesi

Yağlı ciltler için bitkisel maske: Yulaf unu ile kepeği birbirine karıştırın. Kepeğin daha çok olmasına özen gösterin. Sonra bu karışımın içine maske kıvamına gelene kadar süt ekleyin. Kıvama gelince cildinize uygulayabilirsiniz. Cildin yağ dengesini sağlar. On günde bir yaparsanız etkisini büyük oranda görürsünüz.

Yağlı cilt maskesi: Kil maskesi, yağlı ciltlere de çok iyi geliyor. Yaş mayayı bilirsiniz. Bu mayayı suda iyice çözün ve üzerine bir kaşık şeker atın. Daha sonra iki-üç çorba kaşığı kil ekleyin ve iyice karıştırın. Macun kıvamında iken cildinize uygulayın. En az yirmi dakika kadar bekleyin ve cildinizi yıkayın. Soğuk su ile yıkamamaya dikkat edin.

Yağlanmış cilt maskesi: Yağlanmış ciltleri eski haline getiren bir maske anlatalım. Yoğurtla yapılan bu maske cildinize hemen etki eder ve beklemenize gerek kalmaz. Bu maskede iki çorba kaşığı yoğurt alalım ve 1 çorba kaşığından biraz eksik bal ile bunu karıştıralım. Kıvamlı değilse malzemeleri ekleyebilirsiniz. Bu maskeyi cildinize sürün ve on beş dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

Yağlı cilt için nişasta maskesi: Nişastaya su ekleyerek yapabileceğiniz bu kür, yağlı cildinizin fazla yağını alacak ve geriye güzel bir cilt bırakacaktır. Nişastayı ve suyu karıştırın ve maske kıvamına getirin. Cildinize uygulayın. Dilerseniz etkisini artırmak için ilk maskeyi on dakika yapıp sonra aynı maskeyi tekrar cilde uygulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri
Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !
Fotoğraflar: Yaroslav Shuraev adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

Yorum Yap

Yorum Yap