Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

0

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri. Yağlı ciltler için yaşam daha zor bir hal alabiliyor. Çünkü cildinize sürekli bakım yapmak ve onu biraz kurutmak durumundasınız. Aksi taktirde ne cildiniz göze hoş görünür ne de yaptığınız makyaj yüzünüzde kalır. Bunun için yağlı cilt tipine uygun tamamen doğal ve evde bulabileceğiniz bitkisel malzemelerle yapılabilen bir kaç maske tarifi göstereceğim.

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri
Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Öncelikle yağlı ciltlere uygulanacak maske seçimi çok doğru olmalıdır. Çünkü internette ya da gazetelerde yazan her şey cildinize çok uygun olmayabiliyor. Hemen ilk maskemizle başlayalım.

Yağlı cilt için yoğurt maskesi:

 Bu kürümüzde ihtiyacımız olan malzemelerimiz yoğurt ve limon. Bu maske ile cildiniz eski yumuşaklığında kalırken hem de yüzünüzdeki fazla yağ emilir. Limonun içindeki etkin maddeler cildinizin yağını çok etkili bir şekilde alır. Bu maskenin tarifi ise şöyle: Öncelikle bir kaseye 3-4 kaşık yoğurt alın daha sonra üzerine bir limonu iyice sıkın. İyice karıştırın. Eğer kıvam çok yoğunsa üzerine biraz süt ekleyerek onu destekleyebilirsiniz. Daha sonra bu maskeyi tüm cildinize özellikle de alın bölgenize yedirin. Biraz kuru bir hal alana kadar bekleyin ve daha sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi on günde bir yapmayı da ihmal etmeyin.

Yağlı ciltler için patates maskesi:

 Yağlı cilt tipine iyi gelen ve ciltteki fazla yağı alan iki maddeden yapılıyor bu maske. Patates ve sütten. Maskemizin tarifi: Öncelikle bir büyük patates seçin ve haşlayın. Daha sonra kabuklarını soymadan iyice ezin. Üzerine bir su bardağı süt ilave edin. Üzerine de bir yumurta beyazı ekleyin. Yumurtanın beyazı hiç yağ içermez ve cildinize iyi gelir. Bu malzemeleri iyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Kür, cildinizde kalıplaşana kadar bekleyin ve çıkarıp yıkayın. Bu maskeyi de iki haftada bir yapmanızı öneriyoruz.

Önerilen Yazı
Karma Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı ciltler için zerdeçal maskesi:

Zerdeçal özellikle yağlı ciltlerin problemi olan sivilcelerin hızlı bir şekilde kuruyup iyileşmesini sağlar. Bal ve süt ise cilde nem vererek cilt kuruluğunu önler.
1 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı süt
Yarım çay kaşığı zerdeçal
Yarım çay kaşığı bal
Tüm malzemeyi bir kapta iyice karıştırın. Temiz cildinize sürün ve 15-20 dakika kadar bekletip yıkayın. Bu maskeyi haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri
Fotoğraflar: Shiny Diamond adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap