Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskeleri

Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskeleri

1
0

Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskeleri. Yağlı cilde sahip kişiler siyah nokta ve sivilce sorunu ile daha fazla uğraşmak zorunda kalmaktadır. Cilt bakımına daha fazla özen göstermesi gereken yağlı cilt sahipleri, yağlanmayı önlemek adına ciltlerini nemsiz bırakabilmektedir.
Cildin nemsiz kalması peşinden daha büyük sorunları getirebilmektedir. Sizlere vermiş olduğumuz doğal maske tarifleri ile cildinizi kurutmadan yağ oranını dengeleyebileceksiniz.

Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskeleri
Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskeleri

Yağlı Ciltler İçin Maya Maskesi

 • 2 tatlı kaşığı ılık su
 • 1 tatlı kaşığı toz şeker
 • 3 yemek kaşığı kil
 • 2 yemek kaşığı maya

Ilık suyun içinde mayayı eritin ve içine diğer malzemeleri ilave edip yoğun bir kıvama gelene kadar karıştırın. 15 dakika kadar oda sıcaklığında beklettikten sonra karışımı cildinize uygulayıp 30 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi ılık su ile yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere tekrarlanabilir.

Yağlı Ciltler İçin Limon Kabuklu Yüz Maskesi

 • 2 yemek kaşığı su
 • 2 adet limon kabuğu

Limon kabuklarını rendeleyip suyun içine koyup karıştırın. 5 dakika kadar bekledikten sonra karışımı robottan geçirin ve cildinize pamuk yardımıyla sürün. 3 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere tekrarlanabilir.

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi

 • 1 yemek kaşığı domates suyu
 • 1 yemek kaşığı kil

Malzemeleri karıştırın ve elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize yedirip kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su yardımıyla cildinizi yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere yağlı cilt yapısına sahip kişiler tarafından kullanılabilir.

Yağlı Ciltler İçin Patatesli Yüz Maskesi

Haşlanmış patates ve diğer malzemeleri ocakta az miktarda ısıtın. Karışım ılıdıktan sonra cildinize sürüp 15 dakika kadar bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi yıkayıp maskeden arındırabilirsiniz. Haftada 1 kere tekrarladığınızda cildinizdeki yağ oranını dengeleyecektir.

Önerilen Yazı
Sık Yapılan Güzellik Hataları

Yağlı Ciltler İçin Muzlu Yüz Maskesi

Malzemeleri karıştırıp cildinize sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Karışım kuruduktan sonra cildinizi suyla yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere yağlı cildinizi dengelemek için kullanabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Yulaf Unu Maskesi

 • 6 kaşık buğday kepeği
 • 2 yemek kaşığı yulaf unu
 • 2 yemek kaşığı limon kabuğu

Malzemeleri cam kasenin içinde karıştırın ve lapa haline gelene kadar su ilave edin. Cildinizi bu karışımla 2 dakika kadar ovaladıktan sonra yıkayıp temizleyin. 5 günde 1 düzenli olarak kullandığınızda cildinizdeki yağlanmayı giderecektir.

Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskeleri
Fotoğraf: Anna Shvets adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap