Yer Çekimine Direnebilir misiniz?

Yerçekimine Direnebilir misiniz?

Yer Çekimine Direnebilir misiniz? İçinde bulunduğumuz zamanlarda her geçen gün sağlık alanında, bilim ve teknolojinin yeni araştırma sonuçları ile karşılaşıyoruz. Bu alanda en çok para ve zaman harcanan konuların başında ise yaşlanmayı durdurmaya yönelik çözümler aranıyor. Önümüzdeki zaman dilimi içerisin bu araştırma kesin bir şekilde çözümlenir mi bilmiyoruz. Ancak bu belirsizliğe rağmen yaşlanmaya direnmek isteyenler farklı metotlar uyguluyorlar.

Yerçekimine Direnebilir misiniz?
Yerçekimine Direnebilir misiniz?

Bu metotlara göz atacak olursak; en fazla paranın ve zamanın harcandığı, yanlış bir seçimden dolayı kalıcı zararların oluşabildiği estetik cerrahi geliyor bu metotların başında.

Estetik cerrahi, başlangıç olarak yanma ve ciddi yaralanmalar gibi ekstrem durumlarla karşılaşan insanların psikolojilerinin olumsuz etkilenmemesi için yapılan bir uygulamadır. Ancak zamanla teknolojinin gelişmesi ve bu teknolojinin sağlık alanına da sirayet etmesi sonucunda bu durumun dışında girişimlerde oldu.

Bu girişimler, yanma ve yaralanma yaraları dışında vücudunu estetik olarak beğenmeyen insanların vücutlarını istedikleri şekle sokma arzularından kaynaklanıyordu. Bu durumda çeşitli sıkıntılar da kaçınılmaz oldu. Özellikle kadınların estetik cerrahiye bağımlılık gibi bir sorun ortaya çıktı. Bu aşırılığa kaçan estetik cerrahiler sonucunda estetik cerrahinin amacının dışında gerçekleşen sorunlar ortaya çıktı. Yani beklenilenin aksine estetik olarak daha kötü sonuçlar doğurabilen cerrahi işlemler.

Medikal Yöntemler

Bunun önüne geçmek için alternatif yöntemler araştırıldı. Bu alternatif yöntemlerin en başında medikal girişimler yer alıyor. Medikal girişimlerin bu süreçte önemli kılan özellikler güzelliğe önem veren kadınların estetik cerrahinin yıpratıcılığından kurtulmak istemeleriydi. İlaç ve krem formlarında bulunan bu yöntemler, farklı bölgelere ve farklı amaçlara göre değişiklik barındırıyor. Bu doğrultuda krem ve ilaçların etkisini, estetik cerrahinin uzun vadede gelen ve acılı olan sürecinden daha iyileştirici bulanlar var.

Önerilen Yazı
Fransız Öpücüğü için İpuçları

Ancak bu ilaç sisteminin de sağlık anlamında ciddi sıkıntıları oldu. Kadınların sağlık anlamında ilaç ve kremleri destekleyen tutumlarının karşısında zararlı etkileri olan ilaçlar çıktı. Bu ilaçları kullanan kadınlarda ciddi anlamda böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği gibi organ yetmezlikleri görülmeye başlandı. İlaçların yan etkisi de araştırmaların konusuna girince sağlık sisteminde iyileştirici ve zararsız bir sisteme dönüşmeye yönelik yeni girişimler ortaya çıktı.

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Bence direnebiliriz

  2. Ben direnirim ?

  3. 3 sene önce

    Hayata karşı direniyoruz yer çekimide nebilim 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir