Yılbaşı Makyajınız İçin Püf Noktaları

Yılbaşı Makyajınız İçin Püf Noktaları

Yılbaşı Makyajınız İçin Püf Noktaları Herkesin içini kıpır kıpır eden ve yeni senenin heyecanını hissetmemizi sağlayan yılbaşı için farklı alanlarda kutlamalar yapılabilmekte. Ama yılbaşı için farklı makyaj çeşitleri de uygulanabilmekte. Şimdi yılbaşı makyajınız için püf noktalarına birlikte bakalım.

Yılbaşı Makyajınız İçin Püf Noktaları
Yılbaşı Makyajınız İçin Püf Noktaları

Her zaman tüm makyajlarınızda kendi yüz şeklinize uygun olan stilleri uygulamanız gerekmekte. Özellikle yüzünüzün küçüklüğüne göre farklı gölgeler ile alın kısmını daraltmak da mümkün olabilmektedir. Bunun yanı sıra seçeceğiniz makyajın hangi ortam için yapılacağına dikkat etmeniz halinde, kıyafetiniz ile çok şık bir bütünlük elde edebilirsiniz.

En çok yapılan makyaj hataları içerisinde, kendi yüz şeklini tanımadan ve yüz şekline uygun olmayan makyajların yüze uygulanması yer almakta. Bundan dolayı yüz şeklinize uygun makyajı bulabilmek için öncelikle yüz şeklinizin ne olduğuna karar vermeniz gerekiyor. Özellikle kalp yüz tipine sahip olan kadınların makyajlarında alın genişletici stiller uygulamaları gerekmektedir. Yılbaşı makyajınızda da buna dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle kalın bir dudaklara sahipseniz yılbaşı için kırmızı tonlarında ruj tercih edebilirsiniz. Yılbaşını çağrıştıran en özel renk kırmızı olduğu için farklı tonlardaki kırmızı rujlar da göz kamaştırıcı olmanıza yardım edebilecektir.

Önerilen Yazı
Sivilce izleri için Maske Yapımı

Yılbaşı makyajınızı seçerken

her zaman göz bölgenizin daha koyu olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle de bir gece mekanında yılbaşını kutlayacaksanız, hafif ağır bir makyaj yapmanızda hiçbir sakınca bulunmuyor. Ayrıca bu şekilde bir göz makyajı tercih ederseniz mat bir ruj sayesinde çok daha şık bir görünüm de elde edebileceksiniz.

Önerilen Yazı
Saç Besleyen Maske Tarifleri

Allık konusunda çok fazla bonkör davranmanızı önermiyoruz. Makyajın tek bir yere yoğunlaşması ya da dengeli bir görünüm sağlaması her zaman daha iyi sonuçlar ortaya koymaktadır. Koyu bir göz makyajı seçerseniz daha soluk bir tonda allık uygulayabilirsiniz. Ayrıca yüz şeklinize en uygun şekilde kontür de uygulamanız gerekmekte. Alın kısmınız dar ise gölgelendirmeler sayesinde daha geniş bir alın elde edebilirsiniz. Elmacık kemiklerine uygulanacak olan kontür sayesinde daha çıkıntılı bir görünüm de elde edilebilecektir. Yine göz makyajınızda da uzatan ve dolgun bir görünüm elde eden rimel sürmeniz önerilmekte.

Fotoğraf: aroosweb.ir
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir