Yıpranmış Cildinizi Yenilemek İçin Sonbahar En Uygun Zaman

Yıpranmış Cildinizi Yenilemek İçin Sonbahar En Uygun Zaman

Yıpranmış Cildinizi Yenilemek İçin Sonbahar En Uygun Zaman Fazla güneşe maruz kalınması, güneş kremini ve bu duruma yardımcı olan diğer cilt ürünlerinin doğru şekilde ya da hiç kullanılmaması, öte yandan denizde veya havuzda geçirilen o serinletici zamanın ardından hemen duş alınmaması nedeniyle ciltte kalan klorlu ve tuzlu su cildinizde sahip olmak istemeyeceğiniz sıkıntılara neden olabiliyor. Güneş lekeleri, çiller, kırışıklıklar ve hemen hemen vücudunuzun her yerinde oluşabilecek çatlaklar için uzmanlar, sonbahar aylarının cildinizi onarmak için en uygun zaman olduğunu söylüyorlar. Peki, ama bu uğurda yapılması gerekenler neler?

YEMEKLERİNİZDE BU BESİNLERİ KULLANMAYA ÖNEM VERİN

Yıpranmış Cildinizi Yenilemek İçin Sonbahar En Uygun Zaman

Çörek otu; içinde barındırdığı potasyum, amino ve olejik asit ile cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olduğu gibi esneklik kaybının da önüne geçmede etkili.

Kırmızı lahana; antioksidan özelliği ile cilt lekelerini ve kırışıklıkları engellemede önemli bir rol oynayan kırmızı lahana, bir diğer içeriği antosiyanin ile de etkisini iki katına çıkarıyor. Bu sebzenin C vitamini konusunda zengin olduğunu da belirtelim.

Yumurta; Haftada en az defa sofranızda bulunması gereken yumurta, zengin protein içeriği yanı sıra bünyesinde bulundurduğu biotin ile de cilt kuruluğu sıkça tavsiye ediliyor.

Pancar; Ciltteki kan dolaşımına fazlasıyla oksijen sağlayan pancar, sık kullandığınız takdirde cildinize kısa sürede canlılık kazandıracaktır.

CİLDİNİZ İÇİN BAZI ALIŞKANLIKLARINIZDAN DA VAZGEÇMENİZ GEREKECEK

Şeker ve tuzdan mümkün olduğunca uzak durun!

Yaş ilerledikçe ciltteki kollajen ve elastin lifler, fazla şekerli gıda tüketiminde oldukça önemli hasarlara yol açıyor ve ciltte erken kırışıklığa sebep oluyor. Göz çevresi ve benzeri gibi hassas ve yumuşak dokularda ödeme neden olan fazla tuz tüketimi de yüzünüzün erken yaşlanmasında büyük etken.

Spor yapmaktan asla vazgeçmeyin!

Bedenen tüm sağlığınızı olumlu etkileyen spor, sağlıklı bir cilt için de oldukça önemli. Yaptığınız egzersizler sayesinde kan dolaşımınız hızlanacak ve cildinize önemli bir miktarda oksijen sağlayarak tüm vücudunuz gibi cildinizin de beslenmesini sağlayacak.

Güneş koruyucu ürünleri yalnızca yaz mevsimlerinde kullanmayın!

Bilindiği gibi ultraviyole A ışınları cilt için oldukça zarar teşkil ediyor. Cildi yıpratarak erken yaşlanmasına neden olan bu ışınlar aynı zamanda cilt kanserine de yol açabiliyor. Bu sebeple güneş koruyucu kreminizi her mevsim kullanmaya özen gösterin.

Önerilen Yazı
B12 Neden Önemli? B12 İçeren Besinler

BU UYGULAMALARDAN DA YARARLANMAYI DENEYİN

Cildi yenilemek amacıyla yapılan Peeling; ciltte gelişen kuruluğu ortadan kaldırmaya yarayan Mezoterapi; ciltteki dolaşımı artıran ve kollajen, hyaluronik gibi asit üretimini tetikleyen PRP işlemi ve güneş sonrasında ortaya çıkan, lentigo adı verilen kahverengi lekeler için uygulanan Kriyoterapi işlemleri için de sonbahar en uygun dönem.

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir