Yorgun Gözleri Canlandırmak (Göz Yorgunluğu)
Trendlerdeki Yazı

Yorgun Gözleri Canlandırmak (Göz Yorgunluğu)

1
0

Yorgun Gözleri Canlandırmak (Göz Yorgunluğu) Gözleriniz en hassas organlarınızdan birisidir ve çoğu zaman yaşadığınız stres ve yorgunluk ilk olarak gözlerinize yansır. Bilgisayar ve televizyona fazla bakmak, uykusuzluk veya fazla uyku, sigara alkol tüketimi, yoğun çalışma tempoları ve daha birçok etken gözlerinizi çok fazla yorabilir ve kötü görünmelerine yol açabilir.

Birkaç pratik yöntem ile gözlerinizi bu yorgun görüntüden arındırabilirsiniz. Bunun için uygulanabilecek en güzel yöntemlerden biri sallama çayınızın poşetleridir. Çayınız demlendikten sonra çıkan poşet çayları bir tabağa alarak fazla suyunu dökün ve buzdolabına koyun. Soğuduğundan emin olduktan sonra çıkarıp 15 – 20 dakikalığına gözlerinizin üzerine koyarak uzanın. Soğuk olması ekstra bir rahatlık verecektir.

Yorgun Gözleri Canlandırmak (Göz Yorgunluğu)
Yorgun Gözleri Canlandırmak (Göz Yorgunluğu)

Tabiki her şeyde olduğu gibi en önemli yol güne bir bardak su ile başlayıp gün içerisinde bol bol su tüketmek. Su, sağlığımız ve cildimizin güzelleşmesi için vazgeçilmezimiz.

Günlük olarak salatalık dilimlerini gözlerinizde on dakika kadar bekleterek daha iyi görünmelerini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde küçük buzları göz kapaklarınızda birkaç dakika bekletebilirsiniz. Bu gözlerinizdeki bütün yorgunluğu alacaktır.

Çok acil bir yönteme ihtiyacınız varsa, her an evden çıkmak zorundaysanız gözaltı morluklarınızı ve halkaları kapatmanın en iyi yolu  su bazlı bir krem kapatıcı ile gözaltlarınızı kapatmak olacaktır.  Eğer  kapatıcınız yoksa beyaz veya bej renkli bir göz kalemini direk alt kirpiklerin dibine uygulamakta yeterli olacaktır.
Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırarak güzelce rimelinizi sürmekte direk gözlerinize dikkat çekecektir.

Geceleri yatmadan önce badem yağı ile gözaltlarınıza masaj yapmak size büyük yarar sağlayacaktır. Gözlerinizin daha çok dinlendiğine şahit olacaksınız.
Ayrıca sürekli hazırda bekleteceğiniz bir tonik yardımı ile daha canlı hissedebilirsiniz. Bu toniği eşit miktarlarda gül suyu ve soda kullanarak hazırlayıp buzdolabında bekletmeli, gözlerinizi yorgun hissettiğinizde çıkarıp bir pamuk yardımı ile göz çevrenizde bekletmelisiniz.

Önerilen Yazı
Makyaj Hileleri

Kahve ve Yumurta Akı Maskesi

Bir çorba kaşığı kahveyi bir yumurta akı ile karıştırın. Hazırladığınız Karışımı bir gazlı bezin üstüne koyun. Yaklaşık 15-20 dk göz altı morluklarının oluştuğu bölgede bekletin. Bunu yaptıktan Sonra göz altında oluşan morlukları ve şişkinlerin gideceğini fark edeceksiniz.

Yorgun Gözleri Canlandırmak (Göz Yorgunluğu)
Fotoğraf: oamor.com.br
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/

Yorum Yap