Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır? Yumurta akı maskesi, yumurtanın sarısı ve beyazının birbirinden ayrıştırılıp, yumurta akının başka malzemelerle de bir araya getirilmesi ile oluşturulan bir maskedir. Bu maske, cilt için oldukça faydalıdır ve cilt problemlerinin birçoğunu önlemek için kullanılmaktadır. Hazırlanışı kolay olan ve oldukça da hesaplı olan bu maske sayesinde, cildinizde şikâyet ettiğiniz birçok sorunu azaltmanız, bazılarını da kökten çözmenin mümkündür.

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır
Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır

Yumurta Akı Maskesi Neden Yapılır

Yumurta akı maskesi daha önce de söylediğimiz gibi birçok cilt sorunu için kullanılır. Bu sorunlar arasında ciltte oluşan sivilceler, siyah nokta oluşumları, kırışıklık, gözeneklerin tıkanması problemi, cilt lekelenmeleri, cilt rengini beyazlaştırma isteği, genişleyen gözenek sorunu, cildin nemini kaybetmesi ya da aşırı yağlı olması, cilt parlaklığını kaybetme ve benzeri daha birçok sebep bulunur. Tüm bu sorunların önüne geçebilmenizi ve bazılarının da bir daha oluşmamasını sağlayacak yumurta akı maskeleri bulunmaktadır.

Sivilceler İçin Yumurta Maskesi

1 adet yumurta akı

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı limon suyu

ihtiyacınız olan malzemelerdir. Bu malzemeleri bir kaba koyun ve iyice karışmalarını sağlayın. Oluşturmuş olduğunuz maskeyi yüzünüzün tamamına sürün. Ancak göz ve dudak çevresine uygulama yapmayın. 15 dakikalık bekleme süresinin ardından bol su ile maskeyi cildinizden arındırın. Kurutucu etkisi olan bu maske sonrasında nemlendirici bir ürün kullanmayı unutmayın.

Nemlendirici yumurta akı maskesi

yumurta akıyla maske tarifleri
yumurta akıyla maske tarifleri

1 yumurta akı

1 çay kaşığı sade yoğurt

1 çeyrek avokado

maskenin malzemeleridir. Maskenin yapılışında öncelikle avokadoyu çatalla ezmeniz gerekir. Daha sonra yoğurt ve yumurta akını ilave edin ve karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika boyunca maskenin yüzünüzde kalmasını sağlayın. Bekleme süresi sona erince cildinizi bol su ile durulayın. Eğer maske için avokado bulamazsanız, muz da kullanmanız mümkün.

Canlandırıcı yumurta akı maskesi

1 yumurta akı

2-3 damla lavanta

1 adet orta boy elma

Kabukları ile birlikte rondodan geçirmiş olduğunuz 1 adet elmaya yumurta akını ve lavantayı ekleyin. İyice karıştırın ve maske kıvamına getirin. Daha sonra göz çevresi ve dudak etrafı hariç tüm yüzünüze uygulayın. 15 ile 20 dakika arasında bir bekleme süresi yeterli olacaktır. bu süre sonunda yüzünüzü bol su ile durulayın.

Beyazlatıcı yumurta akı maskesi

1 yumurta akı

2 çay kaşığı portakal suyu

yarım çay kaşığı zerdeçal

Malzemeleri iyice karıştırın. Maskeyi yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin ve yine bol su ile durulayın. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizde nem kaybı görülebilir. Bunun için de birkaç damla badem yağı ile yüzünüze masaj yapabilirsiniz. Cilt rengini beyazlaştıran bu maske, aynı zamanda cilt üzerinde oluşmuş olan lekelerin giderilmesinde de etkili bir maskedir.

yumurta akı maskesinin faydaları
yumurta akı maskesinin faydaları

Yumurta Akı Maskesi Hangi Sıklık ile Yapılmalıdır

Yumurta akı maskesi çok sık uygulamanız gereken bir maske değildir. Haftada bir ya da en fazla iki kullanım, şikayetçi olduğunuz sorunların önüne geçebilmeniz için yardımcı olacaktır. Her şeyde olduğu gibi yumurta akı maskesinin sık ve aşırı kullanımında da bir takım sorunlarla karşılaşma olasılığınız olacaktır. Bu yüzden düzenli ve dengeli kullanıma dikkat etmeniz gerekir.

Önerilen Yazı
Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Yumurta Akı Maskesi Formülü

1 adet yumurtanın akı

Cilt tipinize uygun olan yumurta akı maskelerini hazırlayacak vaktiniz yoksa ya da daha sade bir ürün kullanmak istiyorsanız, bir yumurtayı kırın ve akı ile sarısını güzelce ayırın.
Daha önceden temizlemiş olduğunuz cildinize bu yumurta akını sürün ve kuruyuncaya kadar bekleyin.
Yumurta akı maskesinin kuruması yaklaşık 20 dakikalık bir süre yeterli olacaktır. Bu bekleme süresinin ardından cildinizi bol ve ılık su ile durulayın.
Yukarıda da belirttiğimiz gibi haftada bir kez bu maskeyi uygulamanız yeterli olacaktır.

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?
Fotoğraf: app.at5.nl, bulgaronline kakprosto.ru

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Yumurta biraz kötü koksada çok etkili bir maske olduğunu düşünüyorum. Buradan makaleyi yazan arkadaşa teşekkür ederim gerçekten faydalı bir bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir