Yüz Estetiği Konusunda Bilinmesi Gerekenler

yüz estetiği - yüz gerdirme - yüz dolgusu

Yüz Estetiği Konusunda Bilinmesi Gerekenler Yüzümüzde, zamanla yaşlanma ve yer çekiminin etkisiyle, yüzde bazı kırışıklıklar ve sarkmalar oluşabilmektedir. Bu durum estetik açıdan hoş olmayan görüntüler yaşanmasına neden olmaktadır. Sadece yaşlanma değil, birçok farklı neden de yüz sarkmalarına sebep olabilmektedir. Mimiklerini çok kullanan kişiler de bu durum daha erken yaşanmaktadır. Bu durumda, yüz estetiği uygulamalarının yapılması yerinde olacaktır. Ancak, yüz estetiği konusunda bilinmesi gerekenler bulunmaktadır. Bunlar çeşitlerine göre değişen farklı uygulamalardan oluşmaktadır.

Yüz Estetiği Konusunda Bilinmesi Gerekenler
Yüz Estetiği Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Yüz estetiği

operasyonları yüzün bölümlere ayrılarak, uygulama alanları üzerinde çalışılmasından oluşmaktadır. Üst yüz alın ve kaş bölgelerinden oluşur. Orta yüz ise, göz, burun, yanak ve ağız kısımlarını kapsamaktadır. Alt yüz ise, ağız ve boyun kısımlarını kapsamaktadır. Uygulama yapılacak alana göre, yüz bölümlerinde çalışmalar yapılmaktadır. Öte yandan, yüz estetiği tüm yüz alanında da yapılmaktadır. Bu operasyonlar dışında, yüz gençleştirme olarak botoks uygulamaları da yer almaktadır. Botoks, yüzde belirli noktalara ince uçlu iğnelerle uygulama yapılmasından kaynaklanmaktadır. Bu işlem, yüzde, alın kırışıklarından, gözlerde, kaz ayağı denilen göz çevresi bölümlerinde, kaş çatma bölümlerinde, dudak çizgilerinde ve boyun bölgesinde uygulanmaktadır. Botoks uygulaması, yaklaşık olarak sadece 5 dakika sürmektedir. Etkisi 2 veya 3 gün içinde çıkmakta ve yaklaşık olarak 6 ay etkisi sürmektedir.

Önerilen Yazı
Saçınızı Sıcak Suyla Yıkamayın!

Bunun dışında, askı uygulamaları, dolgu maddelerinin uygulanması ve yağ enjeksiyonu gibi çalışmalar da bulunmaktadır. Askı uygulamaları genellikle kaşların kaldırmaları için uygulanmaktadır. Günümüzde, estetik uygulamaların gelişmesi, son derece başarılı çalışmaların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Artık ülkemiz, yüz estetiği başta olmak üzere, estetik ve plastik uygulamalar alanında hayli ilgi gören bir ülkedir. Yurt dışından birçok kişi de bu amaçlı ülkemizi ziyaret etmektedir. Zamanın etkilerinden uzaklaşmak için mutlaka kendinizi estetik ile yenileyin.

Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap