Yüz Gerdirici Maske

Yüz Gerdirici Maske

Yüz Gerdirici Maske Cilt sarkmaları ve kırışıklıkları gidermek için yüz gerdiren doğal maskelerden faydalanabilirsiniz. Dış faktörler, cilt yapısı ve yaşlanmaya bağlı olarak ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Sizlere önereceğimiz maske tarifleri ile cildinizi daha gergin ve genç bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Yüz Gerdirici Maske
Yüz Gerdirici Maske

Yüz Geren Maske Tarifi

2 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı buğday yağı

1 çay bardağı yoğurt

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve boyun bölgesi de dahil olmak üzere cildinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika bu şekilde bekledikten sonra nemli bir bez yardımıyla cildinizi silin ve ılık su ile temizlenin. Haftada 1 kez maskeyi tekrarlayabilirsiniz. Her cilt yapısının rahatlıkla uygulayabileceği yüz gerdirici doğal maske cildinizi daha sıkı, daha sağlıklı ve daha güzel görünmesine yardımcı olur.

Yüz Germe Hareketleri

Boyun Germe: Başınızı iyice yukarı doğru yavaş hareketlerle kaldırın ve iki elinizi de kullanarak boynunuzdan çenenize kadar aşağıdan yukarı hareketlerle krem sürerek ovun.

Önerilen Yazı
Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Doku Güçlendirme: Burun kanatlarından orta parmaklarınızla baskı uygulayarak masaj hareketiyle yanaklarınızda elmacık kemiklerine kadar elmacık kemiklerinden de kulak bölgesine doğru dairesel hareketlerle masaj uygulayın.

Alın Germe: Alın bölgenize iki elinizle alnınızın orta kısmından şakaklarınıza doğru baskı uygulayarak masaj yapın. Bu uygulamayı 10 kez gün içinde tekrar edebilirsiniz. Kırışıklıklarınızı düzenli uygulamada oldukça azaltır.

Fotoğraf: khoondani.news
INSTAGRAM CLİCK
Pinterest: pinterest.com/fosforluhanim

Yorum Yap

Yorum Yap