Yüz Lekelerini Kapatma

Yüz Lekelerini Kapatma

Yüz Lekelerini Kapatma Yüzünüzde lekeler mi var? Bu lekelerin geçmesini beklemek istemiyor musunuz? İşte sizlere cildinizdeki lekelerden bir an önce kurtulma şansı. Tabi ki makyaj hileleri ile 🙂 Ne zamandır paylaşmadığımız şu hilelerimize devam edelim. Bugün ciltteki lekeleri, siyah noktaları, sivilceleri ve kızarıklıkları nasıl kapatacağımızı öğreneceğiz. Cildinizde güneş yüzünden oluşmuş kızarıklıklar ve lekelenmeler oluşmuş olabilir, bir şeylerden alerji kapmış olabilirsiniz ya da yorgunluktan cildiniz solgun olabilir hepsi için yöntemimiz var. Yüzdeki lekeleri kapatmak için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz…

Yüz Lekelerini Kapatma
Yüz Lekelerini Kapatma

1) İlk önce makyaj malzemelerinizi yoğun kapatıcılıkta olacak şekilde seçmelisiniz. Ancak yapılan makyaj abartılı ve katlı şekilde görünmemeli. Bunun için son derece kaliteli malzemeler seçmelisiniz.

Ciltte Beyaz Leke

2) Eğer cildiniz sivilceli ise, rengine göre işlem yapabilirsiniz. Sivilceniz beyaz ise bunu gizlemek için koyu bir kapatıcı seçin ve parmak ucunuzla yavaş dokunuşlar yapın. Sivilceniz kırmızı ise sarı renge daha yakın bir kapatıcı kullanın. Sivilceniz koyu tonlarda ise ya da çok kırmızı ise yeşil yeşile yakın kapatıcılar kullanın. Daha sonra fondöten sürerek tüm lekelerinizden kurtulun. (Bknz: Sivilce izleri için Maske Yapımı)

3) Eğer cildinizde siyah lekeler varsa, öncelikle kapatıcı kullanmak çok önemlidir. Kapatıcının son derece koyu olmalı. Lekeyi iyice kapattığını gördüğünüz zaman üzerine renginizi açacak bir fondöten uygulayabilirsiniz.

4) Eğer güneş lekeniz ya da kahverengi lekeleriniz varsa, kapatıcınızı sarı tonlarda seçebilirsiniz.

5) Bu gizleme makyajlarını yaptıktan sonra üzerine mutlaka pudra kullanmalısınız. Zaten ağır bir makyaj yaptığınızdan yüzünüz boyanmış gibi durabilir bu yüzden pudra ile doğallaştırmak en güzelidir.

6) Eğer göz çevrenizde halkalanmalar oluşmuşsa göz halkalarını kapatan makyaj önerimizi okumalısınız.

7) Eğer göz altınız morarmış ya da siyaha dönük tonda bir renk almışsa, göz altı morluklarını kapatan makyaj önerilerimizi okumalısınız.

8) Eğer lekeleriniz tek tük ise cildinizle aynı renkte fondötenler denemeye çalışın. Sadece o noktada uygulayacağınız yöntem ile lekeleriniz kapanmıyorsa ya üstteki seçenekleri tüm yüze uygularsınız ya da pudra yardımıyla hafifçe gizler ve birazının görünmesine razı olursunuz.

Önerilen Yazı
Zayıflama Yöntemleri (Kilo Vermenin Yolları)

9) Eğer cildiniz gerçekten kötü durumdaysa ve makyaj yapmanın onu daha kötü bir hale getireceğini düşünüyorsanız kesinlikle kat kat makyaj yapmamalı ve cildinizi daha fazla yormamalısınız. Cildinizde çok göz alıcı bir durum yoksa bizim önerimiz çok fazla makyaj yapmamanızdır.

Umarım işinize yarar bilgiler vermişizdir. Hepinize bakımlı günler hanımlar. 

Yüz Lekelerini Kapatma
Fotoğraf: Shiny Diamond adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap