Yüz Maskesi Tarifleri

Yüz Maskesi Tarifleri

Yüz Maskesi Tarifleri Cilt sorunlarını etkili biçimde gideren yüz maskeleri sayesinde doğal bir bakım uygulayabilirsiniz. Cildinizdeki lekeleri gideren ve canlı bir görünüm elde etmenizi sağlayan yüz maskeleri sayesinde cilt temizliği de yapabilirsiniz.

Yüz Maskesi Tarifleri

Yüz Maskesi Tarifleri
Yüz Maskesi Tarifleri

Cilt Beyazlatıcı Yüz Maskesi

Yarım tatlı kaşığı limon suyu

2 tatlı kaşığı bal

2 tatlı kaşığı bebek pudrası

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın. Karışım krem haline geldikten sonra cildinize uygulayın ve 30 dakika bekledikten sonra bol su ile durulayın. Cilt lekelerini de gideren yüz maskeleri ile lekesiz ve canlı bir cilde kavuşabilirsiniz. 10 günde 1 kere maskeyi tekrar edebilirsiniz.

Besleyici Yüz Maskesi Tarifi

1 adet mandalina suyu

1 adet yumurta sarısı

Temiz bir kase içinde yumurta sarısı ve mandalina suyunu karıştırın. Malzemeler bir araya getirildikten sonra cildinize göz çevresini hariç tutarak uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Besleyici ve nemlendirici bir yüz maskesidir ve ciltteki pullanma sorununu giderir. Haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Sivilceler İçin Yüz Maskesi

1 bardak su

5 tane kuru defne yaprağı

2 tatlı kaşığı kil

Kaynar suda defne yapraklarını demleyin. Soğuduktan sonra süzerek suyun içine kil ilave edip karıştırın ve cildinize sürün. 10 dakika cildinizde bekletip ardından temizlenebilirsiniz. Sivilceleri kurutan maskeyi haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz.

Yüz Maskesi Tarifi

1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi

Yarım tatlı kaşığı bal

1 tane şeftali

Şeftaliyi yumuşak hale gelene kadar pişirin. Pişirirken çatal yardımıyla ezdirin ve ocaktan aldıktan sonra içine bal ile yulaf ezmesini ekleyin. Ilık hale geldiğinde cilde sürülür ve 10 dakika bekletilir Süre dolduktan sonra bol su ile durulanır. Normal ciltler için etkili bir yüz bakım maskesidir haftada 1 uygulanması yararlıdır.

Yüz Maskesi Tarifleri
Fotoğraf: kinipaham.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap