Yüz Peelingi Tarifleri

Yüz Peelingi Tarifleri

Yüz Peelingi Tarifleri Cildi temizleyen ve lekeleri gideren bir uygulama olan peeling işlemi, evde basit malzemeler kullanılarak da gerçekleştirilebiliyor. Cildinizde biriken ölü hücreler ve kirler zamanla gözenekleri tıkar ve siyah nokta gibi cilt problemleri oluşmasına sebep olur. Cildinizi temizlemek için doğal peeling tariflerinden yararlanabilirsiniz.

Yüz Peelingi Tarifleri
Yüz Peelingi Tarifleri

Düzenli olarak uygulanan peeling işlemi ile cildinizin sürekli temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Evinizin rahatlığında peeling yapabilmeniz için gerekli tarifleri sizlerle paylaşıyoruz.

Badem Özlü Peeling Tarifi

1 yemek kaşığı badem yağı

2 yemek kaşığı besleyici krem

Malzemeleri bir araya getirip hamur kıvamı elde edecek şekilde karıştırın. Karışımı cildinize sürüp kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra ılık suyla temizlenin.

Yulaflı Peeling Tarifi

1 yemek kaşığı besleyici krem

2 yemek kaşığı yulaf

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Karışım yüzünüzde kuruduktan sonra ılık su yardımıyla cildinizi temizleyin.

Kırmızı Pancar Peeling Tarifi

25 ml süt

50 gram havuç

50 gram kırmızı pancar

Havuç ve pancarı haşlayıp ezin ve sütle karıştırıp cildinize masaj yaparak uygulayın. 5 dakika yedirdikten sonra 20 dakika bekletin ve sürenin sonunda cildinizi ılık suyla temizleyin.

Bezelyeli Yüz Peelingi

1 çay kaşığı limon suyu

4 yemek kaşığı toz halinde bezelye

2 yemek kaşığı gül suyu

Malzemelerin hepsini bir kaba koyup karıştırın. Yarım saat karışımı kapta bekletip uygulamaya ondan sonra başlayın. Yüzünüze karışımla peeling yaptıktan sonra 15 dakika bekleyip ılık su ile durulayın.

Önerilen Yazı
Hamilelikte Cilt Bakımı

Portakallı Yüz Peelingi

2 çay kaşığı yulaf

2 yemek kaşığı toz halinde portakal kabuğu

2 yemek kaşığı doğal yüz kremi

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Maske yüzünüzde kuruduktan sonra ovalayarak cildinizden temizleyin. Ardından soğuk su ile cildinizi maskeden arındırın.

Yüz Peelingi Tarifleri
Fotoğraf:
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap