Yüz Temizleme Sütü Tarifleri

Yüz Temizleme Sütü Tarifleri

Yüz Temizleme Sütü Tarifleri Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz cilt temizleme sütleri ile cildiniz her zaman temiz ve ipeksi bir görünüme kavuşacak. Doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan yüz temizleme sütleri ile içeriğini bilmediğiniz ürünlere para ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Yüz Temizleme Sütü Tarifleri
Yüz Temizleme Sütü Tarifleri

Salatalıklı Yüz Temizleme Sütü

1 adet salatalık

1 bardak süt

Salatalığı rendeleyin ve süt ile karıştırın. Hazırladığınız karışımla sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere cildinizi temizleyin.

Limonlu Yüz Temizleme Sütü

50 gram içme suyu

1 adet limon suyu

1 tatlı kaşığı gliserin

Listedeki malzemeleri bir araya getirip karıştırın. Hazır hale gelen karışımla cildinizi temizleyebilirsiniz. Arta kalan karışımı buzdolabında 7 gün boyunca saklayabilirsiniz.

Pırasa ve Ballı Temizleme Sütü

Bu temizleme sütünde pırasanın beyaz kısımlarını ayırın 1 adet pırasadaki beyaz kısımları rendeden geçirin ve çıkan suyu ayırıp ayrı yerde bir kaseye koyun. Pırasanın suyunun içine bal ( 1 çay kaşığı ) ilave edin. Hazırladığınız pırasa suyu ve ballı karışımı yüzünüze yedirin 30 dakika cildinizde bekletip pamuğa süte bandırıp cildinizi sütle temizleyin.

Önerilen Yazı
Yosun Maskesi

Papatyalı Yüz Temizleme Sütü

1 fincan süt

2 yemek kaşığı papatya

Süt ve papatyaları ufak bir tencerede benmari usulü düşük ateşte ısıtın. Karışımı yüzünüzü yakmayacak seviyede ısıttıktan sonra sütün kaymağı oluşmadan ocaktan alın. Hazırladığınız süt ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Benmari usulü ısıtırken altına 1 tencere daha yerleştirebilirsiniz. Artan karışımı 7 gün boyunca buzdolabında saklayabilirsiniz.

Yüz Temizleme Sütü Tarifleri
Fotoğraf: kosmetikstudio-harderberg.de
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap