Yüz Tipine Göre Kaş Şekilleri

Yüz Tipine Göre Kaş Şekilleri

İSTATİSTİK ÖLÇÜLERİ

Yüz Tipine Göre Kaş Şekilleri Kaşı gür olan kadınların kaçları daha kolay şekillenebilir çünkü oldukça boldur ve istediğiniz gibi bir estetik görüntüye ulaşabilir. Yüz tipine göre kaş şekilleri kaşlar ölçülerek alınırsa daha doğru sonuçlara ulaşılabilir. Burun hizasından ölçülerek belirlenen kaşlar alınırken yüz tipine göre kaş şekilleri meydana çıkar.

Yüz Tipine Göre Kaş Şekilleri
Yüz Tipine Göre Kaş Şekilleri

Bu istatistik belirlenen bir ölçüm taktiğidir. Çok yuvarlak yüzler de işten oyulmuş bir kaş alınmamalıdır. Kaşların şekli adeta insanın yüz ifadelerini belirler. Yüz tipine göre kaş şekilleri üstten alınan kaş hüzünlü gibi görünmeye sebep olur, sivri kaş sertlik katar, alttan oyulmuş bir kaş ise saflık ifadesine sebep olur. Yüz tipine göre kaş şekillerini oldukça iyi bilmek veya iyi bilen birileriyle sonuçlara ulaşmak gerekir.

Kişinin kaş aldırırken, kendi görüp de beğendiği kaşı taklit etmek istemesi çok normal ve alışa geldik bir durum haline gelmiştir. Yüz tipine göre kaş şekilleri ancak uzman kişiler kaş alırken istatistik ölçüm tekniklerinden yararlanırlar.

Böylece yüz tipine uygun kaş şekilleri ile doğru ve ifade şekli daha normal görünümlere kavuşturabilirler. İstediğimiz kaşı değil, yüzümüze uygun kaş modellerini yaptırmalıyız ki, böylelikle daha düzgün ifadelerle daha düzgün bir görünüme sahip olabilelim.

Kaş bakımınız için faydalı bazı yağlar paylaşıcam kaş dökülmasi ve sağlığı için birebirdirler:

Kaş bakımınız için: Siyah Frenk Üzümü Tohumu Yağı

Ribes nigrum bitkisinden elde edilen bu yağ, yağ asitleri, özellikle de GLA’dan zengindir. Hodan tohumu yağında olduğu gibi, bu yağ da zarar görmüş derinin ve diğer hücre zarlarının tamirine destek olur. Bu yağ çok değerli bir cilt bakım bileşenidir, ve bunu ispatlayan bir etikete sahiptir. Baz harmanlarınızda % 5 ila 10 oranında kullanın.

Skualan zeytin, buğday özü ve hatta köpek, balığı karaciğerinden üretilir; eğer sizin için önemli ise bitki kökenli skualan istediğinizi belirtin. Skualan insan cildinin ürettiği yağa çok benzer, bu yüzden cilt tarafından kolayca kabul edilir ve de yumuşak, hafif bir nemlilik sağlar. Baz harmanlarınızda % 20 oranına kadar kullanın.

Önerilen Yazı
Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Kaş şekillendirme için: Mineral Yağı

Petrol endüstrisinin bir yan ürünü olan mineral yağı hiçbir cilt tipi için faydalı değildir. Mineral yağı ağırdır ve çok az oranda cilde nüfuz eder yağın uygulanmasından çok sonra cilt üzerinde kalan katman ile kendini ortaya koyan durum. Onu ve kuzeni petrol jelini kalın, dalgalı, kaba yapılı saçlar (benimkiler gibi) için tasarlanmış ürünlerde kullanmayı severim çünkü o sert kışlar ve yıpratıcı yaz güneşine karşı çok büyük koruma sağlar. Cilt bakım ürünlerindeki yağları mineral yağı ile değiştirmemenizi tavsiye ederim.

Kaş dökülmesi için: Mango yağı

Mango yağı, mango ağacının (Mangifera indica) meyvesinin çekirdeklerinin kabuklarından elde edilir. Kakao yağından daha yumuşaktır, ama yine de oda sıcaklığında hala oldukça katıdır. Eğer birinden bir yoksa, mango ve şi yağlarını (karite ağacından elde edilen benzer bir yağ) sıklıkla biri birilerinin yerine kullanırım. Baz harmanınızda % 50 oranına kadar kullanın.

Kaş çıkartma için: Havuç Kökü Yağı

Havuç kökü yağı, Daucus carota bitkisinin köklerinden elde edilir. Bu kökler çok yüksek oranlarda suya ve sadece çok az oranlarda bu değerli yağa sahiptirler. Bir defa çıkarıldığında bu yağ bir baz yağın, genellikle zeytin yağının içinde karışım halinde saklanır. Havuç kökü yağı, parlak turuncu renginin de gösterdiği gibi, E vitamini ve betakaroten açısından zengindir ve cilt yenilenmesi ve güçlenmesine yardımcı olan besleyiciler ile birlikte paketlenir. Bununla beraber, bu yağın aşırı kullanımı cildi turuncuya boyar. Baz harmanınızda % 20’e kadar olan oranlarda kullanın.

Fotoğraf: lorealparis.com.tr
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir