Zayıflama Yöntemleri (Kilo Vermenin Yolları)
Trendlerdeki Yazı

Zayıflama Yöntemleri (Kilo Vermenin Yolları)

1
1

Zayıflama Yöntemleri (Kilo Vermenin Yolları) Zayıflamak istiyorsunuz ancak iştahınız çok mu kabarık? Sürekli yemek yemek mi istiyorsunuz? Ya da yemeğe başlayınca kendinizi durduramıyor musunuz? Korkmanıza hiç gerek yok, bunlara çare olacak bir kaç ipucu vereceğiz. Ancak bunları uygulamanın sizin kararınıza kaldığını ve güçlü bir iradeniz olması gerektiğine inanın. Dilerseniz biraz önce yer verdiğimiz makalemizde sık sık acıkmayı nasıl önlerim? konusuna göz atabilirsiniz. Gelelim iştahınızı kapatacak önerilere…

Zayıflama Yöntemleri (Kilo Vermenin Yolları)
Zayıflama Yöntemleri (Kilo Vermenin Yolları)

1) Doğru beslenmenize rağmen yine de acıkıyorsanız içine tarçın ilave edilmiş bir zencefil çayı hazırlayın. Tarçın şeker isteğinizi azaltırken, çay da açlık hissinizin kaybolmasına yardımcı olur.

2) Canınız abur cubur çektiğinde hemen keklere, çikolatalara saldırmayın. Kendinize sağlıklı aperitifler hazırlayabilirsiniz. Örneğin, bir kaseye yoğurt koyun ve biraz meyve püresi ile karıştırın. Biraz da yulaf ekleyince işte size kilo aldırmayan bir tatlı keyfi.

3) Canınız o anda yağlı, tatlı ve yüksek kalorili bir yiyecek çekmiş olabilir. Mesela çok çikolata yiyesiniz gelsin. Hemen mutfağa koşun ve elinize bir meyve alın. Bir kaç ısırıktan sonra o isteğin kaybolduğunu göreceksiniz.

4) Gün içindeki beslenmeniz de çok önemli. Sabah poğaça yerseniz, iki saat sonra şekeriniz tekrar düşeceğinden acıkırsınız. Çünkü poğaça kan şekerini ani yükseltip ani olarak düşürür. Oysa kahvaltıda omlet yapmış olsanız öğlene kadar tok durabilirsiniz.

5) Her şeyi doğru yaptığınızı düşünüyorsanız ancak yine de başarılı olamıyorsanız mutlaka bir uzmana görünmekte fayda var.

Önerilen Yazı
Saç için Maske Tarifleri (Doğal Maske)

Bacakları İnceltmenin İçin Egzersizler

Bacakları kalın olan bayanlar için çeşitli egzersizler anlatacağım bugün sizlere. Kolay yöntemlerle sadece günde birkaç dakikanızı ayırarak kalça ve bacak bölgelerinizi sıkılaştırabilir ve inceltebilirsiniz. Ama önemli olan devamlılığı sağlayabilmektir. Eminim ki çoğunuz bu egzersizleri ilk gün yapacak ve ertesi gün erinip vazgeçeceksin. Ama siz bilirsiniz. Kalın bir bacakla dolanmak hoşunuza gidiyorsa istediğinizi yapabilirsiniz :)Gelelim egzersiz hareketlerimize:

1) Öncelikle çömelme dediğimiz pozisyona geçiyor ve ellerimizi öne doğru açıyoruz. Sonra yukarı kalkıp iniyoruz.

2)  Topuklarımız yere değmeyecek şekilde zıplıyoruz. Bunu en az 20 kere durmaksızın yapıyoruz.

3) Sırtüstü yere yatıyoruz. Ayaklarımız oturur pozisyonda olacak şekilde bekliyoruz ve sırtımızı yukarı aşağı kaldırıp indiriyoruz.

Kolay Göbek Eritme Egzersizleri

Yeni nesil egzersizlerden olan roll-up egzersizleri yağlarınızı eritmeye ve karın kaslarınızı geliştirmeye yardımcı oluyor. Evinizde yapabileceğiniz bu basit zayıflama ve karın geliştirme hareketleri ile kilo verebilir ve daha güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz. Resimlerle de göstermek isterdim ancak cesaret edecek birilerini bulamadım :)

Roll-up:

Sırt üstü yatay pozisyonda dizler bükülü veya düz, kollar gövdenin yanındayken başınızı yukarı kaldırın ve nefes verin. Bunu yaparken kollarınızı kalça hizasına kadar kaldırın ve 15 tekrar yapın. Başınızı aşağı indirmeden ve kollar kalça hizasında olacak şekilde 10 kısa tekrar daha yapın.

Roll-up ve Legs up:

Sırt üstü yatay pozisyonda dizler kalça hizasında 90 derece açıda bükülü (table top) kollar gövdenin yanındayken, başınızı yukarı kaldırarak nefes verin ve kollarınızı tavana uzanır gibi yukarı uzatın. Bunu yaparken bacaklarınızı da kalça hizasına kadar kaldırmalısınız. 15 uzun tekrardan sonra kollar ve bacaklar yukardayken başınızı aşağı bırakmadan 10 kısa tekrar yapın.

Roll-up ve Criss Cross:

Sırt üstü yatay pozisyonda dizleriniz kalça hizasında 90 derece açıda bükülü ve elleriniz başınızın arkasındayken,başınızı yukarı kaldırın. Gövdeyi ilk önce sağa doğru bükün ve bunu yaparken sol ayağınızı ileri doğru uzatın. 18 uzun tekrar yapın.

Zayıflama Yöntemleri (Kilo Vermenin Yolları)
Fotoğraf: Nathan Cowley adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Makale için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.