Dizi Önerisi : CHUCK

Dizi-Önerisi-CHUCK-film-ve-dizi-önerisi

İMBD: 8,2

Türü: Aksiyon Komedi

Oyuncular: : Zachary Levi, Yvonne Strahovski, Adam Baldwin Joshua Gomez , Sarah Lancaster , Ryan McPartlin, Mark Christopher Lawrence

Dizi Önerisi : CHUCK Genel olarak dizi ararken çok ilginizi çekecek bir kapak fotoğrafı olmayan bu klasik Amerikanvari komedi dizisini önermeye geldim. Ne kadar da kötü bir giriş yaptım! Bakmayın öyle ilginizi çekmez dediğime, dedim ama karakterler ve konusunun basitçe yazılmış olmasından sebep böyle söyledim. Oysa, her ne kadar muhteşem, aşırı yakışıklı bir erkek başrol olmasa da dizi de, aşırı severek ve eğlenerek izlediğim ve sizin de severek izleyeceğiniz bir dizi olacağını garanti ediyorum.

Aksiyon ve komedi türünde bir dizi fakat gözlerimin dolduğu bölümler olduğunu da itiraf etmem gerek. Aşk aksiyon, aile, arkadaş arada bir dram ama çoğunlukla eğlence mizah olan bu dizi 2007’de yayınlanmaya başladı ve yayınladığı dönemde baya büyük bir izleyici kitlesi oluşturdu. Bir itiraf daha yapacak olursam sadece Yvonne Strahovski için bile izlenirr! (Bence kitlenin büyük olmasının sebebi bile olabilir.)

Şaka bir yana gerçekten tüm karakterler harika oyunculuklarla sergilenmiş aşırı içten ve çok hayatınızın içinden gibi. Öyle ki bir süre sonra hayatınızdan bir parça haline geliyor ve izlemediğiniz sürede özlüyorsunuz. Veda etmek zor oluyor, o yüzden sizde her Chuck izleyicisinde olduğu gibi diziye 546845343 kez baştan başlıyorsunuz. Neyse gözünüzü korkutmadan ezbere bildiğim tüm bölümleri anlatmamaya çalışarak konusundan bahsetmek istiyorum.

Dizinin konusu

erkek başrol olan Chuck Bartowski’nin üniversite arkadaşından aldığı bir maille şekilleniyor diyebiliriz. Chuck California’da Buy More isimli bir elektronik marketinde bilgisayar teknisyeni olarak çalışmaktadır. Stanford Üniversitesinde okurken en yakın arkadaşı Bryce’ın ona attığı iftira üzerine üniversiteden atılmıştır ve çok başarılı olduğu üniversite hayatını bırakmak zorunda kalmıştır. Geleceğiyle alakalı bir karar vermediği bu süre de Buy More’da çalışmaya devam etmiş ve bir sabah, onun üniversiten atılmasına neden olan aynı zaman da CIA ajanı olan Bryce Larkin, içinde tüm devlet sırlarının olduğu bir maili Chuck’a atmıştır.

Önerilen Yazı
Film Önerisi: Miracle in Cell No. 7

Bu Intersect isimli bir programdır ve maili açtığı anda tüm, fotoğraflara yerleştirilmiş şifreler, kodlar, devlet sırları beynine kopyalanır. Bu andan itibaren Chuck Amerikan devletinin vazgeçilmez bir parçası olur. Suikastçiler, gizli örgütler ve casusluk ile ilgili bütün dosyaları zihninde taşıdığı için CIA’in artık Chuck’ı kendi haline bırakması mümkün değildir. Bu durumda yapılacak tek şey biraz imkansızda olsa Chuck’ı da bir ajan yapmak! John Casey ve Sarah Walker ‘ın dahil olduğu bir  ’’Team Bartowski’’ adında ajanlık için ekip kuruluyor ve izlenmeye değer birçok gizli göreve çıkıyorlar.

TEAM BARTOWSKİ

Artık gizli bir görev de olan ve bu durumdan çevresindeki kimseye bahsedemeyen Chuck bu iki hayatı aynı anda ilerletmeye çalışıyor.

Şuan da gündemde olmayan bir dizi de olsa henüz izlemediyseniz sizin için tarihe karışmamalı diye düşündüm. Çevremdeki çoğu kişiyi bu diziye başlamaları için darladığım doğrudur. Ben oturup bölümleri tek tek anlatmaya başlamadan siz izlemeye başlasanız harika olur. Şimdiden iyi seyirler diliyorum..

Dizi Önerisi : CHUCK
Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Bu dizi harika

  2. 3 sene önce

    Aksiyon ve komedi türünde çok güzel bir dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir