Film Önerisi: Gone Girl (Kayıp Kız)

Film Önerisi: Gone Girl (Kayıp Kız)

5
IMBD: 8,1

Bir gerilim-polise-dram türüyle geldim!

Film Önerisi: Gone Girl (Kayıp Kız) Gillian Flynn tarafından 2013’te kaleme alınan Gone Girl’ü 2014 yılında yine kendisi tarafından senaryolaştırarak beyazperde de bizlere sundular.  Film, başarılı kurgusu ve incelikli olay örgüsüyle öne çıkıyor.  Filmin ortalarına doğru size sunduğu gizem çözüldü sanırken, o dakikan itibaren yeni boyut kazanıp olayı çok başka yapıyor. Kime inanacağınızı, güveneceğinizi bilemediğiniz iki buçuk saatlik bir serüvene katılıyorsunuz. Sizi geride bırakmayan ve harika bir akışı olan bu film de oyuncuklarda hayranlık uyandırıcı. Genel olarak konusundan kısaca bahsetmek istiyorum.

Amy ve Nick’in evliliklerinin 5.yıl dönümünü kutlayacakları sabah hiç de bekledikleri gibi olmaz. O sabah Amy esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Nick’in, karısının nerede olduğuna dair hiçbir bilgisi olmasa da son zamanlarda evliliklerinde yaşadıkları sıkıntılar ve evdeki deliller onu şüpheli haline getirir. Giderek daha büyük bir muammaya dönen bu olay sadece yaşadıkları kasabada değil tüm ülkede ses getirir.

Film Önerisi: Gone Girl (Kayıp Kız)
Film Önerisi: Gone Girl (Kayıp Kız)

Zaman zaman geçmişten kesitlerle ilerleyen film aradaki bağlantıları kurabilmeniz için oldukça güzel olmuş. Ben filmi severek izledim ve şans vermeniz gereken filmlerden olduğunu düşünüyorum. Ben kitabını okumadım, önce filmine rastladım bu yüzden filmle kitap arsında bir karşılaştırma yapamıyorum. Kitabı okuyanlar da varsa içinizde sizlerin yorumlarını merak ediyorum; sizce kitap mı daha iyiydi film mi?

Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. 3 sene önce

  Çok iyi ?

 2. 3 sene önce

  Her zaman kitabı daha iyi olur diyorlar ama filmi de dikkatimi çekmedi değil

 3. Üç ayrı bölümde üç ayrı duygu yaşatan bir film. Izlemek için güzel bir film secimi..

 4. İzlensin o zaman

 5. 3 sene önce

  güzel filme benziyor izlemek gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.