Film Önerisi: Lion

film önerisi lion özet

Tür: Dram
Yönetmen: Garth Davis
Oyuncular : Dev Patel, Nicole Kidman, Rooney Mara  Sunny Pawar
Abhishek Bharate
Yapım yılı : 2016
IMDB: 8,0
Süre: 2 saat 9 dakika

Film Önerisi: Lion
Film Önerisi: Lion

Film Önerisi: Lion

Film Önerisi: Lion Küçükken annenizle pazara gittiğiniz de kalabalıkta kaybolmamak için annenizin elinden, eteğinden veya penyesinden sıkı sıkı tuttuğunuz zamanları hatırlayın. Hepimiz illaki o eli bir kere bırakma gafletine düşmüş ve birkaç saniye de olsa o kaybolma korkusunu yaşamışızdır. Şimdi birde bu durumu biraz daha zorlaştıralım.

Film Önerisi: Lion

5 yaşındasınız ve dünya da en fazla nüfusa sahip olan ülkelerden biri Hindistan’da yaşıyorsunuz. Abin işe giderken sende onunla beraber gidiyor ve bir trene biniyorsunuz. Abin işi bitene kadar aynı istasyonda beklemeni istiyor ve şanssızlık bu ki uyuduğun boş vagon sen uyurken evinizden kilometrelerce uzağa gidiyor. İşler epey zorlaştı değil mi? Hindistan‘da yaşanabilecek en olası durumlardan biri olan bu film de gerçek bir hikayeden alınmıştır. Harika ses efektleri ve görsellerle dolu olan filmde oyunculuklara da değinmeden geçemeyeceğim. Nicole Kidman , Dev Patel mükemmel oynamış, özellikle Saroo’nun (kaybolan başrol oyuncusu) küçüklüğünü oynayan Sunny Pawar çok iyi rol sergilemiş. Guddu (abisi) ile Saooro arasında geçen abi – kardeş ilişkiside yine kalbinize dokunur cinsten.

Film Önerisi: Lion

Konuya dönecek olursak film iki kısımdan oluşuyor diyebiliriz. Saroo’nun küçüklüğü ve şimdiki hali şeklinde. Çok fazla geçmişe gidip gelme olayının olmaması da izlerken sıkmayan etkenlerden yani önce çocukluğunu kaybolduğu ve başına gelen her şeyi izliyoruz. daha sonra Saroo Avustralyalı bir aile tarafından evlat ediniliyor ve bambaşka bir hayata sahip oluyor. Yıllar sonra ailesiyle alakalı görüntülerin aklına gelmesiyle de gerçek ailesini aramaya koyuluyor.

Önerilen Yazı
Film Önerisi: Miracle in Cell No. 7

Herkesin izlemesi gereken hayatta bizim bilmediğimiz yaşamadığımız daha bir çok şeyin olduğunu en iyi şekilde yansıtan bu film bir çok duyguyu da beraberinde getiriyor. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler…

Film Önerisi: Lion

Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Çok güzel bir film tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir