Film Önerisi: Miracle in Cell No. 7

Film Önerisi: Miracle in Cell No. 7

7

Film Önerisi: Miracle in Cell No. 7 Bir dram filmi mi arıyorsunuz? Hıçkıra hıçkıra ağlayasınız mı var? O zaman buyurun!
Türü dram, dram ve aşırı dram olan bir filmle karşınızdayım. Koğuş 7’deki Mucize, Hücre 7 mucizesi ve 7. Koğuştaki Mucize olarak çeşit çeşit çevirilerle sunulmuş 2013 yılında yayınlanan Kore yapımı bir dram filmidir kendileri. İki saat boyunca beni ekrana kilitleyip, hadi lütfen güzel bir şey olsun diye dualar ederek izledim. Açık ara farkla beni en çok etkileyen ve en çok ağlatan filmdir bu. Bir korku filmleri bir de dram filmlerinin tabiri caizse babasını, bu çekik gözlüler yapıyor fikrimce.

Acıyı somut olarak hissediyorsunuz. Kaldı ki çok etkilenmeyeceğimi iddia ederek başladığım ve hazırlıksız yakalandığım için gözyaşlarımı tişörtümle silmek zorunda kaldım… Filmi kendi dilinde Türkçe alt yazılı olarak izlemenizi tavsiye ederim çünkü o oyuncunun verdiği duyguyu bir dublaj asla veremez. Küçük kızın oyunculuğu hele ki zihinsel engelli babanın oyunculuğundan o kadar etkilendim ki bir süre oyuncunun gerçek hayatı bile araştırdım farklı filmlerine bakıp bu filmdeki karakterinden bir iz taşıyıp taşımadığını kontrol ettim? (Evet. Gerçekten o kadar etkilendim.) Muazzam bir baba kız ilişkisi izliyorsunuz ve babanın zihinsel engeli var.

Film Önerisi: Miracle in Cell No. 7
Film Önerisi: Miracle in Cell No. 7

Küçük kızın

almak istediği sarı Sailor Moon sırt çantası vardır ve her gün dükkânın önünden geçerek babası ona çantayı alacağına dair söz verir. Bir gün yine dükkânın önünden geçerken son çantanın satılmakta olduğunu görürler ama engel olmazlar ve çantayı başka bir aile alır. Zihinsel engelli baba otoparkta çalışırken mağazada son çantayı satın alan küçük kız adamı görür ve çantanın başka nerede satıldığını bildiğini, ona gösterebileceğini söyler. Çantayı göstermesi için kızı, Pazar alanı gibi bir yere kadar takip eder ve kız ne olduğu bilinmeyen bir şekilde yere yığılır.

Bildiği ilk yardımı uygulamaya çalışan zihinsel engelli adam başka biri tarafından yanlış anlaşılarak karakola düşer ve ne yazık ki kendini aklayacak savunmayı yapamaz. Hapishane de geçen süreci ve küçük kızın büyüyerek avukat olduğu, babasının davasını üstlendiği zamanı geçmiş ve günümüz olarak ikiye ayırıp anlatıyorlar.

Önerilen Yazı
Kitap Önerisi: Pasaklı Tanrıça

Boğazınızda ki düğüm bir dakika olsun açılmıyor. Film esnasında gülüp eğleniyorsunuz bazen kahkaha atıyorsunuz ama hani gözler dolu dolu buruk bir şekilde gülersiniz ya heh işte öyle…

Filmi izlemeye karar verenler, izledikten sonra gelip bu görsele tekrar bakın. Filmi izleyeli uzun bir süre olmuş olsa da bu görseli görünce mutlu oldum.

Film hakkında çok spoiler vermeden kendiniz izleyin istiyorum. Tavsiye edebileceğim en güzel dram filmi. Şimdiden bol peçete almanızı öneriyor ve iyi seyirler diliyorum!

Film Önerisi: Miracle in Cell No. 7
Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (7)

Popüler Yorumlar
  1. İzlediğim nadir kore filmlerinden biri. Tavsiyeniz sayesinde izledim ve Türkiye’de de filminin vizyona gireceğini öğrendim merakla bekliyorum.

  2. Dram filmlerini pek sevmesemde sizin tavsiyeyelerinizi hep dikkate almışımdır bunun da kötü çıkabileceğini zannetmiyorum ilk fırsatta seyredicem.

Yapılan Yorumlar
  1. Diğer kore filmlerine nazaran Türk filmini daha çok merak ediyorum çünkü fragmanda gördüğüm kadarıyla Aras Bulut yine oyunculuğunu konuşturmuş.

  2. Güzel bir filme benziyor fakat Türkçe versiyonunu daha çok merak ediyorum

  3. sizin tavsiyeniz uzerine izleyip etkisinden uzunca sure kurtulamadigim bi filmdir kendisi hala fotograflarini gormek kalbimi acitir, merakla turk uyarlamasini bekliyorum umarim kore filminde ki kadar etkileyici ve guzel bi is olmustur

  4. Bu geceki film listeme aldım?

  5. Dram filmlerini pek sevmesemde sizin tavsiyeyelerinizi hep dikkate almışımdır bunun da kötü çıkabileceğini zannetmiyorum ilk fırsatta seyredicem.

  6. İzlediğim nadir kore filmlerinden biri. Tavsiyeniz sayesinde izledim ve Türkiye’de de filminin vizyona gireceğini öğrendim merakla bekliyorum.

  7. Ben yengeç burcuyum dramlara bayılırım sırf ağlamak için izliyorum bazen. Canım kardeşim ve babam ve oğlum favorimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.