Film Önerisi: Ödül Peşinde

film önerisi ödül peşinde fosforlu düşünceler

Film Önerisi: Ödül Peşinde
Tür: Biyografi, Dram
Oyuncular: Julianne Moore Woody Harrelson  Laura Dern Trevor Morgan Simon Reynolds Robert Clark Erik Knudsen Jordan Todosey
İMDB:  7,3
Yıl: 2005
Süre: 1 saat 40 dakika

Merhaba ! Netflixte tesadüfen açıp izlediğim ve çok beğendiğim bir film önerisiyle geldim sizlere. Filmin tarihi her ne kadar günümüze göre eski de olsa izlenilmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum.  Julianne Moore oyunculuğu öylesine güzel öylesine zarif ki izlerken hayran olmamak elde değil. Harika bir anne güçlü, başarılı bir kadın ve geçirdiği kazadan sonra kendi mesleğini yapamayan, kendini alkole veren bir koca.

Ödül Peşinde

Tüm kazancını içkiye yatıran bir baba ve çocuklarını büyütmek için canla başla uğraşan bir anne. Gerçek bir hayat hikayesi olan bu film başrol anne  Evelyn Ryan’in kızı tarafından kaleme alınan romandan uyarlanmıştır.

Ödül Peşinde
Ödül Peşinde

Film Önerisi: Ödül Peşinde Kocasından destek göremeyen Evelyn çocuklarına bakmak için bir çok yola başvurur.  O dönemlerde yeni çıkmaya başlayan, firmaların en iyi reklam sloganına ödül verecekleri yarışmalara katılmaya başlar.

Önerilen Yazı
Dizi Önerisi: SENSE8

Aynı anda, evdeki huzuru sağlayan, işleri yapan, çocuklara bakan ve evin ihtiyaçlarını karşılayan zeki becerikli güçlü bir kadın izliyoruz. Film asla tekdüze bir şekilde ilerlemiyor. Eğleniyorsunuz gülüyorsunuz gözleriniz doluyor başlarına gelenlere inanmıyorsunuz hatta bazı sahnelerde. Film sizi hiç bırakmıyor.

Ödül Peşinde
 Annem, 25 kelimeyle nasıl 10 çocuk büyüttü?

Evelyn’in çocuklardan biri olan terry ryan‘ın çok satan listelerine giren anılarına dayanarak çocukların yaşadıklarını ve Evelyn’in başından geçenleri anlatmaktadır. Hayata daha farklı bakmanızı sağlayacak filmlerden olduğunu düşünüyorum. Şimdiden iyi seyirler diliyorum…

Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. İzledim ve çok güzel bir film tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir