Kitap Önerisi – Göçebe

Kitap Önerisi – Göçebe

3

Kitap ÖnerisiGöçebe
Merhaba!
Bugün sizlere Stephen Meyer‘in bilim kurgu türünde yazdığı Göçebe romanından bahsetmek istiyorum. Şuan ki gündemden biraz uzak olsa da çok severek okuduğum bir roman olduğu için okumayan kalmasın istiyorum. Kitabın kaç adet satıldığı veya okunduğu konusunda bir fikrim yok, açıkcası özellikle araştırma çabasına da girmedim. Kitabın çıktığı dönemde ve sonraki zaman diliminde görmesi gereken ilgiyi görmediğini düşünüyorum. Bilim kurgu sevenler hatta genel olarak kitap okumayı sevenlerin bile bu romanı beğeneceğini, benimseyeceğini romanı kendi yaşıyormuş gibi hissedeceğini düşünüyorum. Kaldı ki ben kitabı okuduğum süre boyunca bu hikayenin içinde yaşadım. Başrol ile beraber mücadele ettim, korktum, heyecanlandım hatta onunla beraber aşık bile oldum.

Kitap Önerisi - Göçebe
Kitap önerileri – Göçebe

Konusundan biraz bahsedecek olursam: Dünya, orayı daha iyi bir hale getirmek isteyen ruhlar tarafında işgal edilir. İnsanların içine ruhlar yerleştirilir ve ruhlar insanları yönetmeye başlar. Bu durum Melanie Stryder için geçerli değildir. Kaçışı başarısız olur ve içine Göçebe yerleştirilir fakat bu ruh Melanie’yi yönetmekte başarılı olamaz. Melanie kafasına yerleştirilen Göçebe‘yle beraber kendi planını uygulamaya çalışır.

Kitap Önerisi - Göçebe
Kitap Önerisi – Göçebe

Yazmaya devam ettikçe

tüm detayları paylaşmak istiyorum o yüzden spoiler vermeden biraz kitap hakkında genel bilgiler paylaşayım;
Göçebe, Amerikalı yazar Stephenie Meyer’in yazdığı bir bilim kurgu romanı. Göçebe, 6 Mayıs 2008 tarihinde piyasaya sürüldü. Özetlemek gerekirse roman, Dünya’yı istila eden ruhlardan kaçan insanları ve aynı bedende farklı iki varlığın getirmiş olduğu ikilemi anlatıyor.
Oldukça kalın bir kitap olmasına rağmen o kadar sürükleyici ilerliyor ki son sayfasına nasıl geldiğinizi anlayamıyorsunuz bile. Kitabın ilk sayfaları olay örgüsünü işlemek için bir altyapı aslında bu sebepten dolayı en başta biraz sıkıcı gelebilir, tavsiyem bırakmamanızdan yana. Son olarak kitabın arka sayfasında yazarlar tarafından yapılan yorumları da sizlerle paylaşayım.

37 farklı dilde 40 milyondan fazla satan Alacakaranlık Serisinin yazarı Stephenie Meyer’den aşk ve heyecan dolu bir roman daha.

Stephenie Meyer, görkemli zihnini ve ruhunu kullanarak karanlık hikâyelerini inanılmaz bir aydınlıkla okuyucularına sunuyor. Kahramanları ne kadar büyük acılar çekse de, Meyer hikâyelerini ışık ve umutla doldurmayı çok iyi beceriyor. Orson Scott Card, Ender Serisinin Yazarı

Önerilen Yazı
Dizi Önerisi: SENSE8

Harika, yaratıcı, özenli ve güçlü bir roman. Göçebe’yi okuyacakları uyarıyorum: Bu kitap sizi ele geçirecek, saatlerce elinizden bırakamayacaksınız. Son kelimesine gelene kadar aklınızdan çıkmayacak. Stephenie Meyer, kahramanlarını ve hikâyesini, Stephen King ve Isaac Asimov karışımı bir usta gibi harmanlamış. Ridley Peason, Beşikteki Flüt’ün Yazarı

Büyüleyici, tutkulu ve eşsiz bir psikolojik gerilim. Stephenie Meyer, Göçebe’yle çift karakterli olmak tanımına yeni ve şaşırtıcı bir anlam yüklüyor. – Katherine Neville, Sekiz’in Yazarı

Kitap Önerisi - Göçebe

Ayrıca değinmek istediğim ufacık bir şey daha var.

Kitabın filmini de çektiler. Eğer henüz filmi de izlemediyseniz önceliğiniz kitap olmalı bence. Filmde yeterli süre olmadığı için tabi ki kitaptaki çoğu detaya yer verilmiyor. Oldukça devasa bir bilim kurgu dönüyor kitapta o yüzden hayal gücünüz filmle sınırlı kalmasın lütfen. Filmi izlemiş olanlar da tabi kitabı okumalı arada ki farkı görmek ve karakterlerin de sınırladığı o kalıptan çıkarabilmek için. Hayal gücümüzle öyle kusursuz oluyorlar ki film insanı biraz hayal kırıklığına uğratabiliyor. Dediğim gibi bu güzel kurgudan haberdar olun istedim. Eğer okursanız veya daha önce okuduysanız sizlerinde yorumlarını bekliyorum.

Başka bir kitap önerisinde görüşmek üzere…
Kitap Önerisi – Göçebe

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Çok güzel bir kitap gerçekten ??

  2. lise zamanimda okudugum okudukca icine cekildigim ilk baslarda biraz sikilsam da sonrasinda soluksuzz okudugum her bolumu okuduktan sonra beraber okudugum arkadaslarimla sinifta yorumladigim o zamanlar gecem gunduzum olan kitaptir kendileri bi sansi kesinlikle hak ediyo

  3. Kitap okumayı bana sevdiren bir eser ❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.