Bir gün arkadaşlarla.. – Hikaye Oku

Bir gün arkadaşlarla.. – Hikaye Oku

0

Bir gün arkadaşlarla.. – Hikaye Oku iyice eğlendik, sinema yemek falan derken tam tramvaya doğru yol alıyoruz ki mağazalarda olur ya kampanyalar hani, o kampanyalardan birine denk geldik. Bir eleman elinde çocuklar için balon dağıtıyor. Balonların üstünde de mağazanın ismi falan var öyle o saçma sapan işlerden işte. Tam önünden geçerken benim hatun dedi ki; “Bana balon alır mısın?” Ben bir şaşırdım ne balonu lan falan diye. Ama tabi kıza öyle demedim. İsterken de öyle masum bakıyor ki“ Ulan sana balonu değil mağazayı alırım kızım” diyesim geldi. Neyse çekine çekine gittim elemanın yanına; “Birader bir balon da bize versene” dedim. Adam balonu verdi, bizimkinin o suratını görmeniz lazım. Sanırsın 5-6 yaşlarında çocuk, öyle mutlu oldu lan. İçimden diyorum “Abi kızın mutlu olduğu şeye bak vay anasını ya” falan… Neyse bu balonu elinden hiç bırakmadı bindik tramvaya gidiyoruz. Hatunun ineceği durak hepimizin durağından önce geliyor.

Benim de onun ineceği durakta

yapmam gereken bir işim vardı, o geldi aklıma. Hem bahane olmuş oldu birlikte inmek için. Bende geliyorum dedim birlikte indik. Ben işimi hallettim sonra az daha vakit geçirelim dedik parka doğru yürümeye başladık. Caddeden geçerken sohbet ede ede gidiyoruz, ben devam ederken bir baktım kız yanımda yok, döndüm arkamı arkamda öyle duruyor. Gözlerde elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi bakıyor. Ne oldu dedim, hala öyle Mahsun Mahsun bakıyor. Ellerine baktım ki balon yok. Sonra gözlerim balonu aramaya başladı caddeye uçmuş namussuz, koşa koşa gittim balonu yakaladım.

Bir gün arkadaşlarla.. - Hikaye Oku
Bir gün arkadaşlarla.. – Hikaye Oku

Getirdim verdim eline, “Niye koşmuyosun peşinden” dedim.

“Üzülüyordum ben :(” dedi. Yok hayır öyle düşündüğünüz gibi yapmacık falan değil. Ben bu kızla 1 sene 1 ay 12 gündür birlikteyim ve deliler gibi aşığım, her hali böyleydi ve sırf bu halleri yüzünden daha çok seviyorum. Cevaba bak anasını satıyım gel de sevme lan. “Üzüleceğine peşinden koşsaydın ya yakalardın” dedim. “Olsun sen yakaladın ya kahramanım benim” dedi sarıldı. Bir balon yakalamayla kahramanı oldum. He şimdi diyeceksiniz ki “Tamam da sen bunu bize niye anlatıyorsun” Onun da sebebi var. Eğer çapkınsanız, kız düşürüp tavlamayı ve bunu herkese anlatmayı marifet sanıyorsanız diye anlatmak istedim; yapmayın abi. Bir kız olsun hayatınızda, sadece bir kız. Hayatınızı ona adayın lan. Ufacık şeyden mutlu olur bir kız ya, kalbinizi, güveninizi ve sevginizi ona hissettirdiğinizde yapmayacağı şey yoktur. İnanın sizi asıl mutlu eden şey etrafınızda binlerce kızın olması değil, sadece bir kızın olmasıdır. Sevmeyi öğrenin abi, bunu öğrendiğinizde gerisi gelir zaten.

-Alıntı

Bir gün arkadaşlarla.. – Hikaye Oku
Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/

Yorum Yap