Pes Etmeyen Komedyen.. – Hikaye Oku

Pes Etmeyen Komedyen.. – Hikaye Oku

0

Pes Etmeyen Komedyen.. – Hikaye Oku Jim Carrey’nin ilham verici hikayesi.. 1962 yılında doğdu Jim. Komedide bir nevi şahsına münhasır tarzı, mimik ve emprovizasyon sanatıyla, gelmiş geçmiş en bilinen ve başarılı komedyenlerden biri oldu. Çoğunlukla komedi filmleriyle tanıyıp sevdiğimiz Jim Carrey’nin yaşamının perde arkası zorluklar ve engebelerle dolu. Buna rağmen pes etmeyip başaranlardan biri oldu. 

Pes Etmeyen Komedyen.. - Hikaye Oku
Pes Etmeyen Komedyen.. – Hikaye Oku

Henüz ilkokulda stand-up yapmaya başladı. Ergenlik dönemine geldiğinde babası işini kaybetmişti. 13 yaşındayken ve ailesiyle yaşadığı evden kirayı ödeyemedikleri için ayrılmak zorunda kaldılar. Bir süre evsiz kaldılar ve bu süre zarfında kimi zaman çadırda kimi zamansa karavanda yaşamak zorunda kaldılar. Ailece yaşadıkları bu sıkıntılara karşı Carrey de okul çıkışlarında ailesinin çalıştığı fabrikada ailesine yardım etmeye gitti. Dersleri bittikten sonra fabrikanın yolunu tutuyor ve 8 saatlik yorucu vardiyası başlıyordu. Zeki ve çalışkan bir öğrenciydi. Fakat yorucu çalışma temposu derslerine yeterince vakit ayırmasına imkan vermiyordu. 

Babası adına bir gün kazanmayı hayal ettiği 20 milyon dolarlık farazi bir çek yazdı. Birkaç sene sonra babasını kaybedince bu çeki onun cebine koydu. 
17 yaşına gelmişti. Okulunu bitirip LA’in yolunu tuttu. Başarmayı kafasına koymuştu. 
Bir gün ünlü komedyen Rodney Dangerfield Carrey’ den çok etkilendi ve sezon boyunca çalışmak için sözleşme imzaladı. 
Hollywood’un Jim Carrey’i fark etmesi pek de uzun sürmedi.1994’ te efsane komedi filmi Ace Ventura filminde başrolü canlandırdı. Maske, The Truman Show, Man of The Moon gibi filmlerde başrolü kaptı. 
Aralarında Oscar’ın da yer alan uluslararası festivallerde toplam 34 ödül kazandı. 

Maske filmi ile tam 500 Milyon $ kazandı.

Bir zamanlar kirayı dahi ödeyemeyip ailesiyle çadır ve karavanda yaşayan Jim Carrey, yeteneğini azmiyle harmanlayıp tüm istediklerine sahip oldu. Tüm bu başarılardan sonra şu sözleri defalarca paylaşıldı;
“Umarım, bir gün herkes ünlü ve zengin olur. Hayal ettiği her şeye kavuşur ve böylece asıl cevabın bu olmadığını anlar…”
Teşekkürler Jim Carrey

Önerilen Yazı
Kafka ile Milena.. – Hikaye Oku

Pes Etmeyen Komedyen.. - Hikaye Oku
Pes Etmeyen Komedyen.. – Hikaye Oku

Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Yazar Hakkında

Yorum Yap