ÇEŞME BAZLAMA KAHVALTI

Nişantaşı’nda olan bu kafe tam kahvaltı öğününü sevenler için. Ortam çok şık ve güzel servis yapanlar gerçekten çok güler yüzlü ve ilgililer. Ürünler çok taze ve özellikle reçelleri çok meşhur, açık büfe olduğundan dolayı size bir tavsiye vereyim çok aç gidin ki hepsinin tadına bakabilesiniz, çok seveceksiniz.

ADRES: Teşvikiye Neigborhood, Ahmet Fetgari Sokak, No:40/A Şişli/İstanbul

MUNCHİES CREPE & PANCAKE

Burası da tam pancake sevenler için harika bir kafe. Kadıköy’de birçok yerde pancake yapan yerler var ama buranın pancakekini denemelisiniz. Hafta sonu yer bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz erken gitmeniz önemli. Pancakekin yanındaki malzemeler ve çay sınırsız bol bol yiyip içebilirsiniz.

ADRES: Caferağa Mahallesi,  Moda Caddesi, No:147/A Kadıköy/İstanbul

ŞAİRLER KAHVESİ

Akaretlerde küçük ve çok şirin bir yer. Masaların bazılarında şiir yazıyor ve kahvenizin yanına küçük bir kağıda sarılı şiir koyuyorlar. Tam edebiyat ve kahve sevenler için yapılmış, yolunuz düşerse bir kahve için derim.

ADRES: Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Caddesi, No:50/A Beşiktaş/İstanbul

ZULA İSTANBUL

Hamburger sevenleri buraya alalım. Bu mekanın hamburgeri ve yanındaki patatesi mükemmel. Hamburgerinin bu kadar çok sevilmesinin sırrı içindeki sosunda! Çok sevildiği için doğal olarak kalabalık ama o sıraya rağmen bekleyin derim. Sırayı bekleyip hamburgerinizi yedikten sonra yapacağınız şey ise yine çok sevilen tatlısı San Sebastian Cheescake’ini afiyetle yemek. Onu da yediniz mi dünyalar sizin olsun!

ADRES: İnönü Mahallesi , Harbiye Çayırı Sokak No:101/A Şişli Merkez /İstanbul

B.BLOK BAKERY

Hazır konu San Sebastian Cheescake ‘ten açılmışken burayı da söylemeden es geçmeyelim. Akaretler küçük şirin bir yer ama lezzetleri harika hem brownie’si hem de cheescake’i denenmesi gereken tatlardan. Brownie biraz yoğun olduğu için iki kişi yiyebilirsiniz birde küçük olduğu için sıra oluyor beklemek istemezseniz paket yapıp evde yiyebilirsiniz.

ADRES: Vişnezade Mahallesi Şair Nedim Caddesi No:35/A Beşiktaş/İstanbul

PATE PATİSSERİE

Ortaköy’ün arka sokaklarında pespembe pamuk gibi bir mekan. Dekoru insanın direkt dikkatini çekiyor. Çalışanları da çok güler yüzlü, tatlıların dış görünüşü harika olsa da tadı daha güzel, bir kaşık aldığınızda gerisi geliyor zaten. Kısaca tatlı ve çay keyfi için mutlaka denenmesi gereken bir yer.

ADRES: Mecidiye Mahallesi Büyükşekerci Sokak No:39/A Ortaköy/İstanbul

Bir Cevap Yazın