Bohem tarzı; 60’lı ve 70’li yılların moda esintisi olarak söylenebilir. Yeniden gün yüzüne çıkan bohem tarzı; içinde tarihin kokusunu yaşatan, rahatlığı, şıklığı sevenlerin ve gezginci ruhunu içinde taşıyan bir yaşam tarzının bir parçasıdır. Bohem tarzı, tarihi simgeleri de içinde barındıran değişik desenlerle renklendirilmiş ve süslenmiş bu elbiseler günümüzde tekrardan kullanılmaya başlanmıştır.
Bol kazaklar, blüzler, rahat ve salaş giysiler bohem tarzı ile örtüşen giysilerdendir. Özellikle de sonbahar, ilkbahar ve kış sezonunda daha çok kullanılan bu kıyafetler rahatına düşkün bayanların birinci tercihlerini oluşturuyor. Bohem tarzının moda olmak gibi bir kaygısı yoktur. Kendine yakışanı ve rahat olanı giymeyi fakat her daim şık olmayı tercih edenlerin giyim tarzını oluşturur.
Bu elbiseler özgür yaşayıp, anı yaşayanların tercihidir. Bu elbiselerin rahat oluşu bu özgür ruhun getirdiği bir etkiden kaynaklanmaktadır. Bu kıyafetler daha bol ve salaş olarak kullanılır. Her rengi ve her tarzı içinde barındırabilecek kapasiteye sahip olan bu bohem stili ile kendi tarzınızı yansıtabilir, farklılığınızı ve şıklığınızı kendinize göre yorumlayarak ortaya koyabilir ve yepyeni bir tarz yaratabilirsiniz. Çeşitli aksesuarlarla da süsleyebileceğiniz bohem tarzı elbiseler günlük hayatta da rahat hareket etmenizi sağlayacak ve hareket serbestliğinizi gün boyunca koruyacaktır. Bohem tarzının zaten asıl felsefesi, anı yaşamak, dilediğince özgür biçimde istediğini yapmak ve gezginci ruhunu ortaya çıkartmaktır. Bu elbiselerle, bluz, hırka, kazak, mont ve pantolonlarla dilediğiniz gibi anın tadını çıkartabilir gün boyunca özgürce hareket edebilirsiniz. Bohem tarzı elbiseler geçmişten günümüze gelmiş olsa da günümüzün modernliğini bu kıyafetlere yansıtarak modern, rahat bir şıklık yakalayabilirsiniz. Bu kıyafetler her yaşa, her tarza ve zevke uygun olarak yorumlanabilen özelliğe de sahiptir.

Bir Cevap Yazın