Allık Nasıl Sürülür?

Allık Nasıl Sürülür?

1

Allık Nasıl Sürülür?
Cilt tonunuz için uygun bir renk seçin: Allık rengini seçerken, sizin doğal cilt tonunuzla eşleşen bir renk seçmek önemlidir. Seçtiğiniz rengin doğal tonlarda bir allık olduğuna, mümkün olduğunca yanaklarınızın rengine uygun olmasına özen gösterin.

blush nereye sürülür
blush nereye sürülür

Bu size daha doğal ve daha soft bir görüntü katacaktır. Cildinizin tonuyla eşleşmeyen bir allık doğal görünmenin ötesinde cafcaflı bir görüntüye neden olabilir. Dramatik bir görünüm için şeftali ve mocha renkleri tercih edebilirsiniz. Solgun cilt tonları için pembe tonları tercih etmek daha sağlıklı ve canlı gözükmenize yardımcı olur aynı zamanda hafif bir ışıltı ekleyerek cildinizi aydınlatabilirsiniz. Buğday tenliler için şeftali ve kayısı tonları, koyu ten rengine sahip olanlar ise mercan rengi allıkları tercih edebilirler.

Allık türüne karar verin:

allık nerelere sürülür
allık nerelere sürülür

Toz, krem, jel ve sıvı gibi piyasada pek çok farklı allık vardır. Sizin için en iyi seçenek cilt tipinize uygun olan ve kendi kullanım rahatlığınıza bağlıdır. Krem allıklar yapısından kaynaklı olarak ciltte doğal ve canlı dururlar. Kuru ciltler için daha uygundur, yağlı cilde sahip olan ve krem allıklardan vazgeçemeyenlere tavsiyemiz; altına matlaştırıcı makyaj bazıyla uygulayabilirler. Krem allık severler tercihini genelde yazın bronzlaştıktan sonra kullanmaktan yana yapıyor. Kalıcılığının fazla olması da artı yönlerinden birisi tabi. Toz allık normal ve yağlı ciltler için iyidir, aynı zamanda sıcak ortamlarda size rahatlık sağlayacaktır. Yüzdeki kusurları kapatarak kadifemsi bir görüntü ortaya çıkarır. En çok tercih edilen allık türüdür.

Uygulama fırçası satın alın: Kullandığınız allık türüne göre bir fırça satın almanız uygulamayı daha da güzel hale getirecektir. Krem en iyi parmaklarınızla veya orta boy düz bir fırça ile uygulanır. Sıvılar ve jeller en iyi parmaklarınızla uygulayabilirsiniz.

Allık Uygulaması

1-  İyi aydınlatılmış bir konum seçin: İyi aydınlatılmış bir ortamda allık uygulamak önemlidir. Aksi halde uygulama çok hafif kalabilir. Doğal ışık, iyi aydınlatılmış bir banyo veya ışıklı makyaj aynası gayet iyi olacaktır.

2- Önce astar uygulayın: Allık ve fondöten astar uygulamasından sonra yapılmalıdır. Astar ciltteki kızarıklıkları ortadan kaldırır ve fondöten uygulamasını eşit şekilde dağılmasını sağlar ve kusursuz bir görünümün yanı sıra uzun süreli makyaja zemin hazırlamış olur.

3- Yüzünüzün şekline uygun allık uygulayın: Geleneksel olarak yanaklarda elmacık kemiğine allık uygulaması yapılır. Ama bu her kadın için geçerli değildir. Allık yüzünüzün şeklini almalıdır.

Allık Nasıl Sürülür?

allık nereye nasıl sürülür
allık nereye nasıl sürülür

Yuvarlak yüzler: Yuvarlak bir yüze sahipseniz allığı elmacık kemiğinin dışına ve yukarı doğru sürün.

Uzun yüzler: Elmacık kemiğinin alt kısmından başlayarak sürebilirsiniz.

Kalp şeklinde yüzler: Bu yüzler için genellikle elmacık kemiğinin altına doğru uygulayın ve saç çizgisine doğru incelsin.

Kare yüzler: Burnun her iki tarafına uzak bölgelere uygulayın.

Oval yüzler: Yanaklarınıza allık uygulayabilirsiniz. Güzel bir gülümseme ile çok güzel olacaktır

4) Doğru teknik kullanın: Kullandığınız teknik allık ve kullandığınız fırçaya göre değişir.

Önerilen Yazı
Adet Dönemi Sorunlarından Kurtulun

Toz allık: Toz allık kullanırken çok hafif vurgularla uygulama yapın.

Krem allık: Düz bir fırça ile veya parmaklarınız ile krem allık kullanın. Daha sonra yanaklarınızın merkezine yayın. Kremi yaymak için girdap hareketi uygulayın.

5) Ne kadar allık? : Birçok kadın ne kadar allık kullanacağını bilmediği için genelde daha az uygulama yapma eğilimindedir. Fondöten gibi çok sürmemek gerekir. Doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için kat kat uygulama yapabilirsiniz. Eğer biraz fazla kaçtıysa bunu için kuru bir bez kullanın.

6) Saydam bir toz tabakası ile bitirin: Hafif bir parlaklık için saydam bir toz ile bitirin. Gözlerinizin dış kenarından allığın üst kısmına doğru girdap hareketleri ile devam edin. Bu hareket hem elmacık kemiğinizi ön plana çıkaracak hem de doğal görünmenizi sağlayacak.

7. İşte sonuç:

Allık Nasıl Sürülür taktikler
Allık Nasıl Sürülür taktikler

Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !
Fotoğraflar : Nataliya Vaitkevich adlı kişinin, Tatiane Herder adlı kişinin, EVG Culture adlı kişinin ve Andrea Piacquadio adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.