Protez Tırnak Nedir?

Protez Tırnak Nedir?

2

Protez Tırnak Nedir? Kadınların bakımına en çok dikkat ettiği yerlerden biri olan tırnaklar hakkında konuşacağız bu yazımızda. Tabi ki her şey de olduğu gibi insanların tırnak yapıları da birbirinden farklıdır. Çok güçlü tırnaklara sahip olanlar varken çok zayıf kırılgan yapıya sahip olanlar da var ne yazık ki. Bir de stres sıkıntıda nasıl olduğunu bile anlayamadan tırnaklarını yiyen kişiler var. Günümüzün ilerleyen güzellik ve bakım sektöründe buna da kadınların hayır diyemeyeceği bir yöntem geliştirdiler. Sürekli manikür gerektirmeyen ve takma tırnak gibi zahmete girmeyeceğiniz protez tırnak var artık. Kolay uygulanabilir ve doğal bir görünüme sahiptir.

Protez-Tırnak-Nedir
Protez-Tırnak-Nedir

Protez Tırnağın Çeşitleri:

Akrilik tırnak: Özel bir toz ve özel bir sıvı karıştırılarak elde edilir. Tırnak ucuna plastik bir tırnak yerleştirilir kalan kısımlar ise bu akrilik sıvı ile doldurulur.

Jel tırnak: Bu yöntemde tırnağa bir jel uygulanır ve kurutup rötuşlar yapılarak şekil verilir. Bu yöntem en kalıcı ve doğal duran yöntemdir.

Dippig tırnak: Bu yöntem akrilik tırnağa benzer arasındaki fark bu yöntemin mat ve kokusuz olmasıdır.

Kimler Uygulayabilir?

Tırnakları hassas olan, kırılmaya müsait olan, pürüzlü, çatlayan tırnaklara sahip olanlar protez tırnak yaptırabilirler. Ayrıca tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler içinde bu alışkanlıklarından vazgeçebilme ve estetik bir görüntü sağlayabilme fırsatı verir. Herhangi bir rahatsızlığı olmayan kişilerde protez tırnağın doğal görünümünden faydalanabilir.

Kimler İçin Uygun Değildir?

Tırnaklarında ya da ellerinde mantar olan kişiler için protez tırnak uygun değildir. Tedavi olduktan sonra bu uygulamayı yaptırabilirler.

Önerilen Yazı
Göz altı morlukları neden olur? (Nasıl geçer?)

Nasıl Uygulanır?

Yaklaşık 1-1.30 saat süren protez tırnak, kişinin kendi tırnaklarının üzerine koruyucu uygulandıktan sonra uygulanır. Böylece gerçek tırnaklara zarar vermez. Ve gerçek tırnağın nefes almasına engel olmaz. Üzerine oje uygulanabilir hatta sürülen ojenin daha kalıcı olmasını sağlar. Bu koruyucu madde; hem protez tırnağın gerçek tırnağa yapışmasını sağlar hem de tırnağın törpüleme işleminden zarar görmesini engeller.

İkinci aşamada tırnağın uç kısımlarına protez tırnak yerleştirilir ve yapıştırılır. Sonrasında törpüleme işlemiyle tırnağa şekil verilir. Akabinde uç kısmı dışında kalan yerlere de özel tırnak jeli ya da akrilik ile kaplanır ve son olarak yüzey törpüsü de yapılarak işlem tamamlanır. Uygulaması oldukça basit ve acısız bir işlemdir.

Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Bakımı ihmal edilmediği sürece yıllar boyunca kullanılabilir. Uzun süreli kullanabilmek için en az ayda bir kere düzenli olarak güzellik merkezine gidip yenileme yaptırmalısınız.

Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır ?

Öncelikle yaptırdığınız protez tırnağı kesinlikle evde kendi başınıza çıkarmaya çalışmayınız. Yanlış yöntemlerle çıkarmak tırnağa zarar verebilir. Güzellik salonlarında protez tırnaklar özel solüsyonla çıkarılır.

Protez Tırnak Nedir?
Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.