Blackjack - çevrimiçi oyna

Giderek daha çok bilgisayar oyunlarını diğer eğlenceler yerine tercih ediyoruz. Bunu açıklaması kolaydır: İnternet bugünlerde oynamak için bir kuruş harcamanıza gerek olmayan pek çok cazip oyun sunuyor. Günün veya gecenin herhangi bir saatinde tanıdık, rahat bir ortamda olmanın keyfini çıkarırsınız. Blackjack tablosu - Online blackjack oynayın.

Basit kuralları, oyunun hızı ve kolay skoru nedeniyle Blackjack, yıllardır popülaritesini kaybetmedi. Her zaman böyle olmasa da, örneğin, oyun Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk ortaya çıktığında, birçok kuruluş ziyaretçilere oyuncuları teşvik etmek için özel ek bonuslar sunmaya başladı, bazı kombinasyonlar düştüğünde, bonus bahsi 10'a 1'den az olamaz.

Blackjack'in tarihsel katlanmaları ve dönüşleri

Oyunun, "yirmi bir" anlamına gelen Ventiuna adlı bir İspanyol kart oyunundan kaynaklandığına inanılıyor. İlk olarak 18. yüzyılın başında bahsedilmişti, Blackjack'ten temel farkı, kartları 8, 9, 10'luk mezheplerde kullanmamasıydı. İspanya'dan oyun Fransa'ya ve ancak o zaman kök saldığı Kuzey Amerika'ya ulaştı, ancak bazı zorlukların üstesinden geldi. ... Bazı nedenlerden dolayı, tüm oyuncular hemen beğenmedi ve birçok kulüp Blackjack'i popülerleştirmek için önlemler almak zorunda kaldı. Ve çabaları meyve verdi: Zamanla oyun o kadar popüler oldu ki milyonlarca insanın favori kart oyunları listesinde ilk sıralardan birini aldı. Dahası, şimdi çevrimiçi Blackjack ortaya çıktı, bu heyecan verici oyunun büyük bir hayran ordusu oynamaktan mutluluk duyuyor.

Çevrimiçi blackjack: kurallar

Ücretsiz çevrimiçi Blackjack oyunu oldukça basittir: oyuncunun yirmi bir puan alması gerekir. Daha doğrusu, 21 ideal bir seçenektir, bu sayıya mümkün olduğu kadar yakın nokta sayısının toplanması arzu edilir. Önemli olan tutku sıcağında abartmamaktır, çünkü 22 veya daha fazla sayı atan bir oyuncu otomatik olarak kaybeder. Daha sonra oyuncuların kartları krupiyenin kartlarıyla karşılaştırılır; oyuncunun puanları krupiyenin puanlarını aştığında ve toplam puan 21'e eşit veya düşük olduğunda durum kazanan olarak kabul edilir. Oyuncu 20, 19 ... veya hatta 15 puan alırsa kazanabilirsiniz, asıl önemli olan, dağıtıcının oyuncudan daha az veya 21'den fazla puan almasıdır. Bu kurallar hem gerçek kuruluşlarda hem de kayıt olmadan çevrimiçi Blackjack oynarken geçerlidir.

Ücretsiz Blackjack oyunu - özellikler

Kayıt olmadan çevrimiçi Blackjack'in kendine has özellikleri vardır. İşte bunlardan sadece birkaçı:

  • Bir koz olup olmadığı hesaba katıldığında diğer bazı kart oyunlarında olduğu gibi, kartların rengi herhangi bir rol oynamaz, Blackjack'te sadece değeri önemlidir;
  • Blackjack'in bir özelliği de, dövüşün krupiyeye karşı olması ve oyuncuların birbirleriyle rekabet etmemesidir;
  • Birçok yönden, Blackjack'te kazanma olasılığı, oyuncunun oyundan çıkan kartları hatırlama yeteneğine dayanmaktadır, hatta kartları saymak için birkaç strateji vardır.

Online Blackjack oyununun terminolojisi

Kayıt olmadan ücretsiz çevrimiçi sürüm de dahil olmak üzere Blackjack'in nasıl oynanacağını öğrenmek isteyenler, bu oyunun terminolojisini bilmelidir. Size örnek olarak en yaygın terimleri veriyoruz:

  • el - oyuncunun veya krupiyenin sahip olduğu kartların düzeni. Canlı bir oyunda, kuralların genellikle oyuncuların kartlarına elleriyle dokunmasını yasakladığı unutulmamalıdır, ancak çevrimiçi sürümde elbette bu kural kullanılmaz;
  • karıştırma - oyunun tam çemberi veya başka bir deyişle, kartların karıştırılmasından bölünmüş kartın serbest bırakılmasına kadar geçen süre;
  • izleme - oyuncunun, bir sonraki karıştırma sırasında kesinlikle işe yarayacak olan kartların yerini gözlemlemesi;
  • sigorta - krupiyenin olası Blackjack kombinasyonuna yapılan bir bahis, krupiyenin ilk kartı as ise mümkündür;
  • ayakkabı (dağıtım pabucu), krupiyenin kartları tek tek dağıttığı özel bir cihazdır.

Yorum Yap

Yorum Yap